רביעי, 03 יולי 2013 12:21

חברים ללא גבולות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אנחנו זוג צעיר והורים לילד קטן. שנינו אנשים שקטים ועדינים .בעלי עובד בחברת היי-טק, והתיידד שם עם אישה בגילי יפה ואסרטיבית. הוא סיפר לי המון עליה, ולבסוף הזמין אותה ואת בעלה אלינו הביתה. זה היה בערך לפני שנה.

 

מאז הקשר התהדק מאוד. זה כולל ביקורים הדדיים פעם בשבוע ואף יותר, אירועים משפחתיים, טיולים, סרטים, הצגות, מסעדות .למרות הידידות הקרובה, הקשר הזה כל הזמן מציק לי.

 

בנוכחות ידידתו היחס של בעלי כלפי משתנה. יש לו על מה לדבר עם הידידה שלו, ואני הופכת להיות שולית, רק משרתת ומגישה לשולחן. גם מאוד לא מוצא חן בעיניי שהיא מתייחסת לבעלה בזלזול, והוא סופג את זה בשתיקה.

 

לאחרונה, בכל מיני תירוצים, בעלי וידידתו נוסעים ביחד לעבודה, ובדרך דנים בבעיות האינטימיות שלה עם בעלה. בנוסף לכל זאת ,היא נותנת לו עצות איך להתנהג איתי, עם הילד ועם ההורים שלו ושלי .

 

היא למדה בעבר לתואר ראשון בפסיכולוגיה, ובמפגשים שלנו היא עושה לי ניתוחים פסיכולוגיים של האופי ושל התנהגות שלי. אני מרגישה שהיא מזלזלת בי ומבקרת אותי, ובעלי משכנע אותי שהיא רוצה רק בטובתי.

 

לאחרונה בעלי מביע רצון להחליף דירה לבניין שבו גרים הידידים. נכון שרצינו לשפר את תנאי הדיור שלנו, והדירה שהוא מדבר עליה מתאימה לנו בדיוק, אבל אותי כל העסק מאוד מלחיץ. האם אני חשדנית מדי, או סתם לא מספיק חברותית?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

במערכות היחסים בין אנשים כל משתתף תורם את אישיותו, את הרגליו, הטמפרמנט, ודינאמיקות ממשפחת המוצא שלו למאגר הזוגי או הקבוצתי החדש שנוצר.

 

כמה שהיחסים קרובים יותר - הביטוי של האופי של כל אחד חזק יותר. את יודעת כמה לא פשוט להסתדר אפילו עם האופי של בן הזוג שלך, אותו בחרת, אותו את אוהבת.

 

בוודאי שלא פשוט להסתדר עם זוג נוסף שנכנס כל כך עמוק לתוך חייכם. אם את מרגישה לא נוח בקשר כזה, אני מציע לך להקטין בהדרגה את זמנכם ביחד, להעמיד יותר גבולות ,להשקיע יותר בקשר שלך עם בעלך בלי הזוג הנוסף. אם את נתקלת בקשיים או בהתנגדות של בעלך, כדאי לפנות לייעוץ לפני שהנזק לזוגיות שלכם נעשה בלתי הפיך.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 28104 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:30
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה