חמישי, 16 מאי 2013 12:27

אוננות כפייתית

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 24, ויש לי בעיה שמטרידה אותי מאוד. מאז שהשתחררתי מהצבא לפני שלוש שנים פיתחתי התמכרות לאוננות.

 

אני מאונן שעות על גבי שעות, בצורה בלתי נשלטת, לפעמים מול פורנו ולפעמים בלי. ויתרתי על טיול בדרום אמריקה עם החבר'ה כי חששתי שלא יהיה לי איך ואיפה לאונן.

 

אני לא מצליח להחזיק עבודה קבועה כי אני צריך לאונן בערך 6-7 שעות ביום.

 

חזרתי לגור עם ההורים שלי בשנה האחרונה, כי אני לא מצליח לפרנס את עצמי. לשמחתי הם עוד לא תפסו אותי. אנחנו חיים בבית גדול ויש לי קומה משלי, כך שאף אחד עוד לא עלה על זה שאני מאונן כאשר אני לבד בחדר.

 

זה מאוד מפריע לי, כי אני כמעט ולא יוצא עם חברים והקשר שלי איתם מאוד התרופף, שלא לדבר על בחורות. אף פעם לא הייתה לי בחורה, אף פעם אפילו לא התנשקתי עם בחורה.

 

אני מאוד ביישן עם בנות ואני מרגיש שאני מפספס הזדמנות להכיר חברה אמיתית. מה עלי לעשות? האם אפשר לפתור בעיה כזו בכלל? אנא ענו לי מהר, כי אני מאוד דואג לעתיד שלי.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אוננות - היא התנהגות אוניברסאלית. היא קיימת אצל תינוקות, דרך גיל הילדות, התבגרות, ועד הגיל המבוגר. היא קיימת אצל שני המינים. כתופעה אוניברסאלית, היא ממלאת, כנראה, הרבה יותר תפקידים מאלה להם אנו מודעים כיום.

 

ממה שכן ידוע, אפשר להזכיר את תפקידה בגיבוש הזהות המינית, הפעלה ואימון של כל המנגנונים הנוירופיזיולוגיים והאנדוקריניים המעורבים בפעילות המינית, פיתוח הפנטזיה והיצירתיות. אוננות קשורה גם ברגשות עזים כמו בושה, אשמה, אבל גם בתחושות רוגע וסיפוק.

 

אין ספק שאוננות של שש-שבע שעות ביום, הימנעות מקשרים חברתיים וקשרים רומנטיים, חוסר יכולת לעבוד, ללמוד ולקיים את עצמך - הם מרכיבים של בעיה רצינית אליה נקלעת.

 

ללא קשר למה בא קודם: האוננות או חוסר תפקוד, הטיפול צריך להיות כוללני, שמטפל גם באוננות הכפייתית וגם בחרדה החברתית, גם בפחד מהמין השני וגם בשיקום תפקודי.

 

כדי להתאים את הטיפול לאישיות שלך, לבעיות וליכולות שלך, אתה צריך לעבור אבחון פסיכיאטרי מקיף. תוכנית טיפולית תורכב מפסיכותרפיה, שתתייחס לתהליכים הנפשיים והתפתחותיים, וגם לשיקום ואימון של היכולות החברתיות שלך.

 

טיפול מיני בעזרת סרוגייט יכול להקנות לך ידע ויכולת ליצור קשר עם בחורה, ילמד אותך להפיק סיפוק מיחסי מין במקום מאוננות.

 

יכול להיות שבמקביל לפסיכותרפיה והתנסות עם פרטנר חליפי - סרוגייט, יהיה צורך בנטילת תרופות שנוגדות חרדה חברתית. אותן התרופות מונעות תופעות כפייתיות, כולל אוננות כפייתית וסימפטומים דיכאוניים.

 

25.12.2007

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 46840 times Last modified on חמישי, 28 נובמבר 2013 06:58
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה