חמישי, 04 יולי 2013 14:19

בעלי מעדיף את אימא שלו

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 25. הכרתי את בעלי לפני 3 שנים, ולפני שנתיים התחתנו. עוד מתחילת הקשר בינינו הרגשתי שאימא שלו לא מסמפתת אותי. היו לי כמה ריבים רציניים איתה, אבל כאילו השלמנו.

 

אני מרגישה שהיא מסיתה אותו נגדי, מזכירה לו את העבר שלי ואת משפחתי, משכנעת אותו לא לסמוך עלי ולהיות איתי תקיף ונוקשה. כאשר בוויכוח בינינו אני מזכירה את אמו, הוא מתרתח, אומר שרוצה להתגרש ושהנישואין האלה לא שווים. האם יש פתרון לבעיה כזאת?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

הבעיה שאת מתארת נראית רצינית למדי. כל שלושת המשתתפים במשולש דרמטי זה סובלים סבל רב, ונראה לי שבמאבקים שנוצרו כולם מפסידים. לא ברור מאיזה סיבות "חתול שחור" עבר בינך לבין חמותך, אבל בעלך, כנראה, מצא את עצמו בסיטואציה בלתי אפשרית.

 

יכול להיות שגם אם הוא אוהב אותך, הסבל שעובר עליו בגלל הסכסוך שלך עם אימא שלו, זה יותר ממה שהוא מסוגל לשאת. היות והוא לא יכול להתגרש מאימא שלו, ברגעים של משבר ומתח הוא מאיים להתגרש ממך.

 

ברור שאם לא יבוא שינוי, הנישואין שלך בסכנה רצינית. גם אם הוא לא יעשה את הצעד ולא יתגרש, היחסים שלכם תמיד יהיו על סף פיצוץ. לדעתי את חייבת לעשות כל מאמץ כדי לשפר את היחסים שלך עם חמותך.

 

במקרים רבים הבחירה של בת זוג נעשית בצורה לא מודעת בגלל הדמיון שלה לאימא. יכול להיות שאת וחמתך רואות את החלקים הרעים אחת אצל השנייה בגלל שאתן מכירות אותם כל כך טוב בעצמכן.

 

במקום לזהות את הרע, תנסי לזהות בחמתך תכונות שאת מעריכה, תבקשי עצה ממנה, תחפשי שטחי עניין משותפים. השתדלי להימנע ממצבים שמעמידים את בעלך במצב שהוא חייב לבחור בינך ובין אמו.

 

אם ניסית כבר את כל הדברים האלה וזה לא עזר, והנישואין האלה עדיין חשובים לך, פני לבד או עם בעלך לייעוץ מקצועי.

 

20.03.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 29090 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:23
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה