חמישי, 04 יולי 2013 14:12

נסיכת הלילה וכוכב השחר

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 53 ואשתי בת 50. אנו נשואים באושר כ- 30 שנה, בריאים (אני בעל לחץ דם גבוה יחסית, ואשתי להפך), שומרים על פעילות ספורטיבית ותזונה נכונה, עם פעילות מינית טובה עד לשנה האחרונה.

 

בשנה האחרונה חלה אצלי ירידה במרץ, בחשק ובתפקוד המיני. התדירות ירדה, תחילה לפעם בשבוע, ולאחרונה היחסים נפסקו בכלל. אני מתקשה בלילה בגירוי, נרדם ללא חשק מיני, אך לפנות בוקר חש מעת לעת בזקפה חזקה וממושכת .לעומת זאת אשתי מתקשה להתגרות לפנות בוקר, ואינה יכולה לעמוד במאמץ, דבר שקל לה בלילה. כיצד ניתן לתקן ולגשר?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

אתה כותב על הירידה בזקפה ועל היעדר תשוקה כדברים מובנים מאליהם בגיל 53. ללא ספק קיימת סיבה גופנית או רגשית לשינוי בחיי המין שלכם בתקופה האחרונה.

 

אתה מזכיר את לחץ הדם הגבוה יחסית אצלך. סיבה שכיחה ללחץ הדם הגבוה - היא התכווצות של העורקים בכל הגוף כתוצאה מטרשת עורקים - אטרוסקלרוזיס. התכווצות העורקים גורמת לאספקת דם מופחתת לאברי המין, וכתוצאה מכך לירידה בתפקוד המיני.

 

אם אתה מקבל תרופות נגד לחץ דם ותרופות אחרות, יש סיכוי שגם הן פוגעות בתפקודך המיני. לתרופות רבות יש השפעה כזו או אחרת על התפקוד המיני, ויש לברר נקודה זאת.

 

ירידה בתפקוד המיני לפעמים יכולה להיות סימפטום ראשון למחלת סכרת. באופן כללי ,לירידה בתפקוד מיני בגיל צעיר יחסית יש להתייחס כמו לסימפטום גופני אחר. לכן חשוב לעבור בירור רפואי מקיף המקובל במקרים כאלה.

 

סיבות אחרות שיכולות להיות אחראיות לירידה בחשק ובתפקוד המיני נמצאות בתחום הרגשי: פיטורין, פנסיה מוקדמת, בעיות כלכליות, מצב ביטחוני, בעיות אצל הילדים או התרוקנות הקן המשפחתי, יכולים להביא לירידה במרץ, אפאתיה , חוסר חשק מיני. דיכאון , אפילו קל, יכול להיות סיבה לירידה בחשק ובביצועים המיניים.

 

בעניין זקפת הבוקר - זו תופעה פיזיולוגית נורמאלית, אבל קשה לדרוש מאשתך שתהיה ערנית, אם היא רגילה להתעורר הרבה יותר מאוחר. בירור רפואי ופסיכוסקסולוגי מקיף מאפשר לגלות את הסיבות, ולהציע פתרונות יעילים לבעיה מסוג זה.

 

20.03.2004

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 28281 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:24
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה