חמישי, 04 יולי 2013 13:48

רוצה להיפטר מהבתולין

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 36, עצמאי ומסודר כלכלית, אבל אין לי בכלל ניסיון מיני. במסגרת עבודתי אני יכול להיות אסרטיבי, להתבדח, אבל בכל הקשור לנשים אני נעשה ביישן, סגור או מעמיד פנים של "לא מעוניין". יצאתי עם בנות כמה פעמים בחיים שלי, אבל או שהן לא היו מעוניינות אחרי פגישה או שתיים, או שאני ניתקתי קשר בתירוצים שונים.

 

לאחרונה פרסמתי מודעה באינטרנט וקיבלתי כמה תשובות מנשים. הבעיה היא - שברגע שאני אפגש איתן - הן יגלו כמה אני מגושם וביישן . אני אפילו לא יודע על מה מדברים עם אישה, אבל הכי מפחיד אותי זה שאחרי כמה פגישות אני אצטרך להוכיח את יכולתי המינית, ואז הן יגלו שבעצם אין לי מה להציע.

 

בהשפלה כזאת אני פשוט לא מסוגל לעמוד. אני מאוד רוצה בקשר עם אישה. אני מפנטז ומאונן המון, אבל אני מרגיש שאיחרתי את הרכבת. אני מיואש.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

סוג הקשיים שאתה מתאר נפוץ מאוד. טיפלתי בגברים ובנשים בקשת גילים רחבה, החל מבני 20 ועד 50 פלוס, שטענו שאיחרו את הרכבת, ולכן אין סיכוי שייצרו קשר עם בני המין השני.

 

יש להניח שגם אתה סוחב את התחושות הללו שנים רבות. אתה כותב שאתה מגושם וביישן. בושה - היא אחת האמוציות שבמינון הנכון עוזרת לאדם בהסתגלות חברתית. כאשר ביישנות היא מוגזמת - היא הופכת לתכונת אופי הרסנית ביותר, שגורמת לבדידות חברתית, תת השגיות בחיים, הסתגרות, חרדה ודיכאון.

 

תכונות אופי נוספות, כמו פרפקציוניזם מוגזם, תחרותיות, כפייתיות, דימוי גוף משובש ואחרות - יכולות להיות סיבה להימנעות מהקשר עם בני המין השני. הסיבות לתכונות אופי כאלה נעוצות במטען תורשתי, בהתפתחות מוקדמת, בהשפעות חינוכיות, חברתיות וסביבתיות.

 

טיפול בבעיות דורש שנים של פסיכותרפיה אינטנסיבית. במכון שלנו פיתחנו שיטה שמאפשרת לעקוף את בעיות האופי והאישיות, ולפתור את בעיות הקשר והמיומנויות הזוגיות כבר בתחילת הטיפול.

 

השיטה מבוססת על טיפול התנהגותי מיני בעזרת פרטנר חליפי - סרוגייט. בשיטה זו המטופל לומד תוך זמן קצר את רזי החיזור והתפקוד המיני הלכה למעשה. במקרים בהם יש צורך להמשך טיפול בבעיות אופי יסודיות, הפסיכותרפיה מתבצעת במקביל ואחרי שהמטופל למד, ואף יצר קשרים זוגיים.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

Read 35104 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:26
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה