רביעי, 03 יולי 2013 12:27

למה נשים מקנאות בי?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני רווקה בת 34, בשלבי הסיום של הדוקטורט שלי. הורי התגרשו זמן קצר אחרי שנולדתי, ואמי תמיד התנכלה אלי, ביקרה אותי ,והעדיפה את אחותי הגדולה ממני בשלוש שנים, למרות הבעיות שהיא עשתה. אני תמיד הייתי שקטה וביישנית. הצטיינתי בלימודים כי פחדתי מביקורת.

 

בגיל ההתבגרות נעשיתי גם מאוד יפה, לגמרי שונה מאחותי שנטתה להשמנה והאמת, הייתה גם די מכוערת. מאז שאני זוכרת את עצמי, היא מקנאה בי, מנסה להקניט אותי. והיא לא לבד .בכל מקום שאני נמצאת, אני נתקלת בקנאה הרסנית של נשים. הן פשוט לא מפרגנות לי, לא ליופי ולא לאינטליגנציה.

 

דווקא עם גברים אני מסתדרת, אבל אותי מושכים טיפוסים מבוגרים, סמכותיים ,ובדרך כלל נשואים. מאז השירות הצבאי הייתי הפייבוריטית של הבוסים, וכל הבנות והנשים מסביב התפוצצו מקנאה.

 

לצערי, הרומנים האלה לא מחזיקים מעמד. אף אחד לא מעוניין לפרק את המסגרת המשפחתית שלו, ואני מוצאת את עצמי בשיא פריחתי המקצועית והנשית, בלי אף חברה או חבר שירימו אלי טלפון בשבת או בחג לשאול לשלומי. אני מנסה להבין האם זה גורלי, בגלל היופי והשכל שלי, להיות המטרה לקנאה של כל הנשים?

 

אני יודעת שאתה תמליץ לי על פסיכותרפיה. אז לידיעתך, פניתי למישהי מאוד מפורסמת. אז היא אמרה לי בפגישה הראשונה" :למה את חושבת שכולם מקנאים בך? את לא היחידה שיפה ומוכשרת בעולם". אתה מבין: "אני חושבת"…. מיד הבנתי שגם היא מקנאה בי. אני מאוד כועסת עליה, ושוקלת להפסיק את הטיפול. מה עושים?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

ההחלטה שלך להתחיל טיפול נראית לי מאוד נבונה. הקונפליקט שנוצר עם המטפלת הוא חלק אינטגראלי מהטיפול. רק פתרון הקונפליקט בתוך המסגרת הטיפולית תלמד אותך להתמודד עם מצבים כאלה בחיים. עזיבה של הטיפול בגלל התבטאות של המטפלת והכעס שלך עליה רק יעצימו את הכאב, ויעמיקו את התסכול שלך.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 29268 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:30
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה