רביעי, 03 יולי 2013 12:17

משחקי תפקידים במיטה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני נשואה באושר כבר 12 שנה. מתחילת הנישואין בעלי היה מאוד יצירתי במיטה. לאחרונה היצירתיות שלו הגיעה לשיאים חדשים. זה מתבטא בזה שבכל פעם שאנחנו מקיימים יחסים, הוא רוצה שאני אשחק תפקיד כאילו אני מישהי אחרת. אף פעם לא אני עצמי .

 

בהתחלה זה סיקרן וגירה אותי, אבל בהדרגה התחלתי לדאוג שאני כבר לא מספיק טובה בשבילו והוא לא נמשך אלי יותר כפי שאני.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

את מעלה במכתבך סוגיה פילוסופית ופסיכולוגית מעניינת ביותר .את מודאגת מכך שבעלך כבר לא נמשך אלייך כפי שאת. שלא יהיו לך אשליות. אנשים נמשכים, אוהבים ושונאים את האחר כפי שהוא בעיניהם.

 

כלומר, בעלך נמשך לדימוי שיש לך בראש שלו. זה נכון שהדמות שלך בעיניו מאוד מושפעת מהדמות שלך בעיני עצמך, אבל לא נסתבך בפילוסופיה.

 

פנטזיות - הן חלק חשוב של חיי הנפש ,ובוודאי של חיי המין. לכל אדם יש במוח קטעי זיכרונות, חלומות, סרטים וסיפורים שקשורים למין, ויכולים לגרום לגירוי מיני או להעצים אותו. עולם הפנטזיות מאוד אישי אצל כל אחד.

 

נכון שקיימות פנטזיות אוניברסאליות שגורמות לגירוי מיני אצל רבים, אבל אף פעם לא אצל כולם. קשה לצפות שהפנטזיות של בעלך יהיו בהכרח הפנטזיות שלך.

 

חלק מהפנטזיות שלו יכולות לפגוע, ואף לעורר קנאה, כפי שכנראה קורה אצלכם. אם, למשל, בלהט התשוקה, הוא מספר לך שהוא מדמיין במקומך את אחותך או את החברה הטובה שלך - אולי זה יכול לרגע לגרות את שניכם, אבל מאוחר יותר זה עשוי לגרום למתח במפגש משפחתי או חברתי.

 

את מספרת שבעלך תמיד יוזם את משחק התפקידים. אולי זו הדרך שלו לבטא את השליטה שלו בך. מה אם תנסי פעם ליזום משחק כאשר את זו שממנה תפקידים? לא בשביל להתנקם בו, אלא כדי להראות לו שגם לך יש את העולם הפנטזיות שלך.

 

דרוש אמון הדדי מוחלט ורגישות בלתי רגילה כדי לשתף אחד את השני בנבכי העולם הפנימי הארוטי, במיוחד בקשר זוגי ממושך כמו נישואין, מבלי לגרום נזק .עם זאת, כגיוון מרענן אצל זוג יצירתי, משחק תפקידים יכול לתרום להעצמה של החוויה המינית ולחיזוק של האמון והקשר.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 27785 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:31
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה