שלישי, 02 יולי 2013 04:04

מפנטזת על אונס

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני סטודנטית בת 22, נראית טוב, חברותית ומקובלת. כבר כמה שנים אני נלחמת עם עצמי. הבעיה שלי היא שאני מתגרה מינית רק כאשר אני מדמיינת את עצמי נאנסת. אני לא מסוגלת להתגרות משום פנטזיה אחרת.

 

היו לי שני חברים, שאתם קיימתי יחסי מין. גם אתם אני מסוגלת להגיע לאורגזמה רק אם אני מפנטזת שאונסים אותי בכל מני צורות. לא סיפרתי לחברים שלי על הפנטזיות האלה.

 

זה מאוד מטריד אותי שאני מסוגלת להתגרות רק מפנטזיות מוזרות כאלה, ולא מהחברים עצמם, שגם נראו טוב וגם מבחינה מינית תפקדו בסדר גמור. זה עוד יותר מבלבל, בגלל שאני מאוד זהירה בחיים, ובשום אופן לא הייתי רוצה שדבר כזה יקרה לי במציאות.

 

אני גם לא זוכרת שעברתי אונס או התעללות מינית אחרת בילדות. אני רוצה ליצור קשר קבוע, להתחתן. אני לא יודעת אם כדאי לגלות לבן הזוג הקבוע שלי שאני מסוגלת ליהנות רק אם אני מפנטזת שאונסים אותי. האם דבר כזה לא יגעיל אותו?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

פנטזיות מיניות - הן המרכיב הנפשי של דחף מיני פיזיולוגי. בכל סוג של פעילות מינית, אם זו אוננות, או פעילות עם בן זוג, או אפילו חיזור, קיים מרכיב של פנטזיה מודעת או בלתי מודעת.

 

פנטזיות מיניות בנויות מקטעי זיכרונות, סיפורים של אנשים ,סרטים, ספרים מן העבר הרחוק יותר או רחוק פחות שבזמנו גרמו לאדם לגירוי מיני, ומאז, אולי, נשכחו. לכל אחד יש את הפנטזיות הדומיננטיות שלו - שיכולות להשתכלל, להשתנות או להישאר קבועות.

 

 

פנטזיה על אונס, או על מין במצב של חוסר אונים או בכפייה - היא אחת הפנטזיות הנפוצות אצל נשים. פנטזיה כזאת לא בהכרח צריכה להצביע על כך שעברת אונס או התעללות.

 

יכול להיות, למשל, שבילדות, תוך כדי משחק היאבקות עם בן גילך ,חשת בגירוי מיני - וכל הדבר לגמרי נשכח - והיום מגלה את עצמו בצורת פנטזיות מגוונות על מין בכפייה. אולי ראית סרט, או קטע מסרט שהייתה בו סצנה של אונס שגרמה לך לגירוי מיני.

 

לא כל פנטזיה כדאי וצריך לספר לבן זוג, במיוחד כשאת יכולה להתגרות מהפנטזיה ולהגיע לסיפוק מבלי שבן הזוג שלך יידע מה עובר בראש שלך. הרי גם את לא יודעת מה עובר בראש שלו בזמן שהוא מתעלס אתך.

 

אחרי שתכירי טוב את בן זוגך והקשר האינטימי שלכם יהיה חזק ויציב, את יכולה לרמוז לו בצורה לא מחייבת על מה שעובר לך בראש. ייתכן שזה בכלל לא יזעזע אותו - אלא להפך - יתאים לפנטזיות שלו, ואז תוכלו ללכת צעד נוסף ולהחיות את הפנטזיה, שעכשיו כבר משותפת לשניכם, על ידי בניית תסריטים משותפים, שימוש באביזרי מין מתאימים.

 

בכל מקרה, תמיד שמורה לך אופציה של שמירת הפנטזיה כסוד הפרטי שלך. אין שום דבר רע בפנטזיה מסוג כלשהו כל עוד את נהנית ממנה ולא גורמת לעצמך או לבן זוגך נזק בחיים אמיתיים.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 27352 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:37
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה