שלישי, 02 יולי 2013 03:55

מין בגיל המבוגר

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 71, והזקפה שלי נחלשה. אני בריא מבחינה גופנית ולא לוקח תרופות או ויטמינים. האם יש דרך לחזור וליהנות ממין, ועד איזה גיל זה אפשרי?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

ראשית, מאוד מעודד שאתה ממשיך לראות מין כחלק חשוב של חייך. לא מעט גברים ונשים חושבים שכאשר הם מגיעים לגיל מסוים, הם לא יכולים יותר לצפות להנאה ממין.

 

מחקרים מראים שאנשים יכולים ליהנות ממין ללא קשר לגיל. אנשים לא רק מסוגלים ליהנות ממין גם בשנות התשעים לחייהם, אלא עיסוק קבוע במין גם שומר אותם בריאים יותר.

 

במעקב של 10 שנים אחרי קבוצה של גברים, התגלה שבקרב גברים שחוו פחות משתי אורגזמות בשבוע התמותה הייתה פי שתיים יותר גבוהה מאלה שחוו שתי אורגזמות ויותר בשבוע.

 

הדבר החשוב ביותר שגברים ונשים יכולים לעשות כדי לשמור על חיי המין שלהם - זה לשמור על הלב ועל כלי הדם שלהם. מגיל צעיר חשוב לשמור על דיאטה בריאה ופעילות גופנית סדירה.

 

הדבר הגרוע ביותר שגבר או אישה יכולים לעשות לכלי הדם שלהם ולחיי המין - זה עישון.

 

חוסר סיפוק בחיי מין במקרים רבים - הוא סימפטום של מחלת לב וכלי דם בתחילתה - גם אצל נשים וגם אצל גברים. במחקר על 100 נשים שעברו אוטם שריר הלב, 65% דיווחו על חוסר סיפוק מיני לפני האוטם בהשוואה ל- 24% מבין קבוצה דומה של 100 נשים שלא עברו אוטם.

 

במחקר על 3500 אנשים משני המינים מגיל 30 עד 101 התגלה שאלה שמקיימים חיי מין סדירים ומספקים נראים בממוצע ב - 7 שנים יותר צעירים מאלה ללא חיי מין קבועים.

 

עדיין נשארת השאלה של הסיבה והמסובב: האם בריאות תקינה תורמת לחיי מין טובים, או שחיי מין סדירים ומספקים תורמים לשיפור הבריאות. קרוב לוודאי שקיימת השפעה הדדית חיובית של בריאות טובה למין טוב ושל מין קבוע ומספק לבריאות, איכות ואורך חיים.

 

כמובן שגורמים שונים בריאותיים, נפשיים, משפחתיים וזוגיים, יכולים לשבש את חיי המין הסדירים אצל אנשים מבוגרים. הרבה מהסיבות הללו ניתנות לפתרון ולטיפול יעיל. לכן מאוד חשוב שאדם או זוג מבוגר שנתקלים בקשיים לא יקבלו זאת כמובן מאליו, אלא יפנו לייעוץ מקצועי.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26044 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:37
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה