שני, 01 יולי 2013 08:58

יחסים סאדו מזוכיסטיים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 34, רווק, נראה טוב, מזה כמה שנים ללא קשר רציני ועמוק עם בת זוג. הכרתי בחיי עשרות נשים בגילאים שונים, אך איני מצליח למצוא את "האישה" של חיי - בת גילי או פחות, אקדמאית, ליברלית, דומיננטית וסקסית.

 

בשנים האחרונות אני מממש את הפנטזיה שלי - יחסי שליטה עם אישה מבוגרת ממני. בתחילה קיימתי מערכות יחסים קצרות עם נשים מבוגרות בגילאי - 40, אך התביישתי לחשוף בפניהן את הפנטזיה של השליטה, ואילו עכשיו אני רוצה מישהי שתשלוט בי ביד רמה ותהייה דומיננטית בחיי.

 

כאשר אני חושף בפני הנשים את הפנטזיה הזו, אני זוכה לתגובות צוננות בד"כ. אינני יודע מה לעשות עם נטייתי המזוכיסטית? לשנות את דרכי על מנת למצוא בת זוג נורמטיבית או למצוא מישהי שתממש את הפנטזיה הגורמת לי לריגוש כה עז - מבוגרת ממני שתשלוט בי? אולי לחיות במקביל בשתי מערכות יחסים?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

שילוב של סיפוק מיני עם שליטה, כאב, השפלה, כניעה, קיבל בספרות הפסיכולוגית ובשפת העם שם - סאדו-מזוכיזם על שמם של סופר צרפתי, הידוע בכינויו המרקיז דה סאד, שחיי במאה ה - 18 , וסופר אוסטרו - אננגרי מהמאה ה - 19  בשם לאופולד וון סאכן-מזוך. שניהם תיארו בכתביהם את הפנטזיות והחוויות שלהם.

 

עם השנים המונח התרחב, וכלל בתוכו מגוון של יחסי שליטה-תלות, כאב נפשי ופיזי, השפלה, ניצול עם או בלי מרכיב מיני.

 

המושג "נטיות מזוכיסטיות" - הוא רחב מאוד. יש אנשים שכל אישיותם וכל התנהגותם בנויה על חיפוש מודע יותר או מודע פחות אחרי כישלונות, השפלות, סבל.

 

אצל אנשים אחרים רק הפנטזיות המיניות הן של השפלה וכאב. לחלק מהאנשים עם פנטזיות מיניות של השפלה - שליטה מספיקות הפנטזיות כדי להגיע לסיפוק מיני, אחרים חייבים לממש את הפנטזיות.

 

יכולים להיות הבדלים בין כאלה שהפנטזיה או הצורך לממשה מופיעות לעתים רחוקות ובמצבים מאוד מיוחדים, ואחרים, שהפנטזיה אצלם היא קבועה והם בחיפוש מתמיד אחרי הסיפוקים.

 

יש שזקוקים לאביזרים שונים, ולאחרים מספיק המשחק המילולי. יש שמחפשים כאב נפשי ואחרים - פיזי, ויש שמשלבים את שניהם במינונים שונים.

 

הפרטנר שגורם לכאב בפנטזיה או במציאות חייב להיות צעיר לאחדים, מבוגר לאחרים. רק לעתים רחוקות מאוד הנטיות המזוכיסטיות קיימות ללא מרכיב סדיסטי.

 

כך יש אנשים שמשפילים את עצמם ומושפלים בעבודה ובחברה אך רודים בבני ביתם - האישה והילדים. או להפך - בוסים גדולים - איימת הפקודים - כנועים ורכים בפני נשותיהם.

 

במדינות שונות התפרסמו פרשיות של פוליטיקאים בעלי שליטה ועוצמה שמשלמים הרבה כסף לנערות לווי תמורת משחקי שליטה והשפלה עם מרכיב מיני או בלעדיו.

 

ממכתבך עולה שאתה מחפש אישה בת גילך או צעירה ממך, אך הפנטזיות שלך - יחסי שליטה עם אישה מבוגרת. לא ברור אם הצורך שלך הוא שהאישה תנהל לך את החיים או כזאת שמוכנה ונהנית להשתתף במשחקים המיניים שלך.

 

אני חושב שכמה שיחות עם פסיכותרפיסט יעזרו לך להתמצא במבוך שבו אתה נמצא ולהבין את השפעתו של עולמך הפנימי על מערכות היחסים שלך, על הרגשותיך ועל התנהגותך .להבנה כזאת יכולה להיות השפעה מכרעת גם על חיי המין שלך וגם על גורלך בכלל.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 27032 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:46
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה