חמישי, 27 יוני 2013 08:12

על התשוקה וכלכלה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני נשואה 24 שנים לבעל מקסים, תומך, אוהב, מבין מפרגן ומפרנס, וחשוב לציין אב נפלא לילדים. אני מאוד קשובה לאסטטיקה ולמראה החיצוני שלי. היום, בגיל 46, אני עדיין יפה ומטופחת, ואני יודעת שהערך שלי ב "שוק החיזורים" גבוה לגילי.

 

בעלי, לעומת זאת, זולל בצורה ממש בהמית ונראה כמו פרה שמנה. הוא גידל כרס, ובגלל העבודה אף פעם אין לו זמן לשמוע על דיאטה או לעשות פעילות גופנית. המראה שלו ממש דוחה אותי. אני מתביישת להופיע אתו באירועים חברתיים, וב - 5-6 השנים האחרונות אני לא נמשכת אליו כלל מבחינה מינית.

 

אני מנסה לעבוד על עצמי, שזו לא סיבה לפרק משפחה, במיוחד שלכאורה אין סיבה אחרת, אך לאחרונה זה יותר ויותר מציק לי. מה דעתך?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

פעם במפגש חברתי שאלתי מכר רחוק, גבר בשנות הארבעים לחייו, לא מלומד במיוחד, אבל מאוד אמיד כלכלית, מדוע אינו מתחתן. על כך הוא השיב לי: "אם אתה רוצה כוס חלב, אתה לא חייב לקנות פרה".

 

אז התשובה שלו נשמעה לי צינית. שנים לא חשבתי על המקרה, אבל משום מה נזכרתי באמירה זאת כאשר קראתי את השאלה שלך. עושה רושם שאם נמשיך בלשון של אותו "חובב טבע", שאת רוצה גם חלב וגם בשר מאותה פרה... או פר.

 

אבל נחזור משפת המשלים למקרה שלך.

 

את כותבת שאת חייה עם גבר 24 שנים, ושבכל השנים האלה הוא הוכיח את עצמו כאדם מקסים, בעל תומך, אוהב, מבין, מפרגן, חרוץ ומפרנס, אב נפלא לילדים.

 

מבחן של 24 שנים הוא לא דבר של מה בכך. לבעוט בחבר לחיים אחרי כל כך הרבה שנים רק בגלל שהוא גידל כרס, או איבד את הלהט שלו במיטה, נראה לי באמת בגידה אכזרית וחסרת טעם - גם כלפיו וגם כלפי הילדים.

 

אם כל החסך שלך הוא במין יותר מרגש, יש כמה דרכים לשפר את המצב. קודם כל אולי אפשר לשקם את חיי המין שלכם. אם כבר עשית כל מה שאפשר לעשות לבד וזה לא עבד, אפשר לפנות לייעוץ מקצועי פסיכוסקסולוגי. קיימות דרכים שונות של טיפול בזוג, ובפרט בכל הקשור לירידה במשיכה ובחשק המיני.

 

אם גם זה לא יעבוד, נסי להיענות לחיזוריהם של אותם גברים שהזכרת במכתבך, ותבדקי אם במחיצתם התשוקה והסיפוק שלך ממין ומהחיים בכלל ישתפרו. צעד כזה נראה לי הרבה יותר הוגן ומציאותי מאשר להרוס חיים של בעל אוהב, ילדים, ואולי גם של עצמך.

 

בנוסף לכך, אם שוב נחשוב במונחים "כלכליים", אל תשכחי שהערך שלך ב"שוק" הזה שדיברת עליו בתור אישה נשואה גבוה הרבה יותר מזה שיהיה לך בתור אישה גרושה.


1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25082 times Last modified on שלישי, 03 דצמבר 2013 07:40
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה