רביעי, 26 יוני 2013 17:37

שפיכה מוקדמת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 35, נשוי כבר 10 שנים, ואב לשלושה. מאז ומתמיד הייתי סובל משפיכה מהירה. כל האקט המיני נמשך לא יותר מ 3-2 דקות. אשתי כועסת עלי, ושנינו מתוסכלים. לאחרונה אשתי נמנעת מיחסי מין, ואני חושש שבסוף היא תעזוב אותי. משיחות עם חברים אני יודע שאני לא בסדר.

 

החברים מתפארים שיכולים להמשיך באקט המיני אפילו שעות. לאחרונה סיפרתי על הבעיה שלי לרופא המשפחה שלי, והוא הציע לי לקחת Viagra. ניסיתי כמה פעמים להשתמש בכדור של ויאגרה 50 מ"ג, אבל זה לא עזר לי. אולי אני צריך כמות יותר גדולה? שמעתי שקיים כדור של 100 מ"ג.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

לויאגרה אין שום השפעה על היכולת לשלוט בעיתוי של האורגזמה. ויאגרה עוזרת לגברים הסובלים מסוגים מסוימים של בעיות זקפה. שפיכה מהירה מוגדרת בשפה המקצועית כחוסר יכולת לשלוט בעיתוי האורגזמה.

 

קיימות טכניקות טיפול שונות שמאפשרות לגבר ללמוד לשלוט על עיתוי האורגזמה. הטכניקות הללו כוללות תרגילים אישיים וזוגיים. שיתוף של בת הזוג חשובה מאוד להצלחת הטיפול.

 

במקרים בהם הבעיה של שפיכה מהירה מונעת מגבר קשר זוגי, מומלץ טיפול מיני-זוגי כאשר את מקומה של בת זוג הקבועה ממלאת בת זוג חליפית - סורוגייט. את תפקיד הסרוגייט ממלאות נשים שבאות בדרך כלל מתחום טיפולי או חינוכי.

 

פרטנרית חליפית מותאמת למטפל מבחינת גיל, אופי, השכלה, תחומי התעניינות. במשך כל תהליך הטיפול המטפל מטפל בזוג - אם זה זוג טבעי - מטופל ואשתו או החברה שלו, או במקרה שהמטפל מגיע לטיפול ללא בת זוג - בת זוג חליפית, הממלאת את התפקיד של בת זוג קבועה.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25868 times Last modified on רביעי, 04 דצמבר 2013 07:52
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה