רביעי, 26 יוני 2013 07:59

משבר בקשר

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 26, ויש לי חבר כבר שנתיים. אני חשה כי יחסינו עוברים משבר שאני חוששת שעלול להוביל לפרידה. המשבר נובע משתי בעיות עיקריות: בעיה אחת היא פערים בחשק המיני. אני מעוניינת במין בתדירות הרבה יותר גבוהה, בספונטניות רבה יותר ובגיוון.

 

הבעיה השנייה היא איכות היחסים בינינו. יש בינינו הבדלים בתחומי ההתעניינות וברמת ההתלהבות מעיסוקים שונים. חבר שלי הוא טיפוס אינטלקטואלי שאוהב ספרים, מוזיקה קלאסית, הצגות. אני טיפוס פיזי - אוהבת ספורט, ריקודים, טיולים, סקס פרוע.

 

למרות ההבדלים הללו, אני חשה שהחבר שלי הוא בדיוק מה שאני צריכה - אדם שקול, מבין, מפרגן תומך ונאמן. אף פעם לא היה לי חבר כמוהו. חלק אחד בי רוצה לעזוב כדי למצוא מישהו יותר מתאים לתחומי ההתעניינות שלי, אבל חלק אחר מפחד - כי מניסיוני אני יודעת שלא פשוט למצוא אדם איכותי ואמין כמו החבר שלי. מה עושים?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

ממכתבך עולה ששניכם אנשים איכותיים, גם אם האופי של כל אחד מכם שונה. קיימות צורות שונות של זוגיות. יש זוגות שנמצאים ביחד בגלל הדמיון באופי, בתחומי עניין, ברקע חברתי. במקרים אחרים - דווקא השוני הוא זה שמושך את הגבר והאישה אחד כלפי השני.

 

לא קיים מתכון אחיד לזוגיות מוצלחת. רק אתם יכולים לחוש ולהחליט אם המשיכה, הכבוד ההדדי, הנכונות לקבל את השונות ולהתאים את עצמכם אחד לשני גוברים על הפערים, על חוסר ההבנה ועל התסכול שעשויים לנבוע מהשוני.

 

אם את מדברת על קשר לכל החיים, עלייך להעריך עד כמה בן הזוג שלך יהיה מוכן ללמוד ממך ולהתנסות בתחומים שבהם את חזקה. במקום ללחוץ עליו, ולהפגין אכזבה, נסי לעניין אותו בטיולים, בריקודים או בספורט. אין שום רע בכך שתהיי היוזמת והמגוונת בחיים האינטימיים.

 

אם תעשי את זה בטקט ובטוב טעם, אין ספק שגם החבר שלך ישמח משיפור האיכות, ויהיה לו טעם של עוד. אני בטוח שאם תתענייני במה מושך את החבר שלך לספרים, למוסיקה, או להצגות, תגלי עולם שלם שרק יעמיק ויעשיר את החיים שלך.

 

כפי שאת רואה, שניכם יכולים להרוויח מהשוני. מאידך, אם את חשה שזה לא הכיוון הרצוי לך, או שזה 'לא ילך' - פשוט המשיכי הלאה.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31475 times Last modified on שלישי, 03 דצמבר 2013 07:26
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה