רביעי, 26 יוני 2013 07:56

מין בזמן המחזור

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 35, נשוי באושר, ואב לשלושה ילדים. חיי המין שלנו מצוינים ומגוונים, וכוללים הכול. אנחנו מקיימים יחסים גם בתקופת המחזור. אשתי טוענת שבימים האלה הגירוי המיני שלה מגיע לשיא.

 

לאחרונה ביקשה ממני אשתי לעשות לה מין אוראלי גם בתקופת המחזור. האמת היא שאני כל כך אוהב את אשתי ואת הגוף שלה שאני בכלל לא נגעל מזה. ברצוני לשאול אם אין סיכון כלשהו במין אוראלי בתקופת הווסת, והייתי רוצה לדעת מה מכיל נוזל הווסת פרט לדם.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

מעודד לקבל מכתב מזוג אוהב שנהנה מיחסי מין מצוינים ומחפש דרכים להרחיב ולהעצים את החוויה. קיימים פחדים רבים ודעות קדומות רבות סביב הווסת. בתרבויות שונות קיימים חוקים ואיסורים שונים לגבי התנהגות מינית בזמן המחזור.

 

הווסת הוא חלק מתהליך פיזיולוגי מחזורי, שבו אם האישה לא נכנסת להריון, התאים של דופן הפנימי של הרחם מתנתקים מהרחם ויוצאים עם הדם דרך צוואר הרחם והנרתיק. לאחר מכן תאים חדשים צומחים במקומם.

 

מבחינה רפואית אין שום סכנה לאף אחד מבני זוג בקיום יחסי מין בזמן הווסת. בגלל שינויים הורמונאליים, חלק מהנשים, כמו אשתך, מדווחות על תשוקה מינית מוגברת בזמן הווסת, או סביב התקופה של המחזור.

 

יחסי מין גם גורמים לכיווצים של הרחם ולהפרשה קלה יותר של דם ווסתי - מה שמונע הצטברות של הדם ברחם ומקל על הכאבים ועל תחושת הכובד והלחץ בבטן.

 

כאשר מדובר בזוג נשוי, שבו אף אחד מבני זוג לא סובל ממחלות זיהומיות, אין סכנה של העברה או הדבקות במחלות כמו AIDS, ואחרות. במקרים של מין בין בני זוג שאחד מהם סובל ממחלה זיהומית, ההדבקות בזמן הווסת מוגברת בגלל החשיפה לדם.

 

זוג שרגיל, ואינו חושש או נגעל מיחסי מין בזמן הווסת, יכול גם לעסוק ללא חשש במין אוראלי. טמפון או דיאפרגמה מאפשרים גירוי של הדגדגן, השפתיים והכניסה לנרתיק ללא מגע עם דם. גם אם טיפות או עקבות של דם מגיעות לפה, אין בזה שום סכנה בריאותית.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 24881 times Last modified on שלישי, 03 דצמבר 2013 07:26
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה