רביעי, 26 יוני 2013 04:35

מחפשת את הזהות המינית שלה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני כותבת לך משום שלראשונה מזה מספר שנים אני מוצאת את עצמי במצב של בלבול רציני. עד היום הייתי בחורה שיודעת מה היא רוצה, עם שתי רגליים על הקרקע, מאוד החלטית ומשוכנעת בצעדי. והיום? היום אני כבר לא יודעת מה אני רוצה ומי אני.

 

אני בת 26, נמצאת בזוגיות כבר תשע שנים עם בחורה. מגורים משותפים, ממש כמו זוג נשוי. כל החברים תמיד אומרים שיש לנו זוגיות לתפארת. שנים על גבי שנים נלחמתי על העובדה שאני לסבית, מול הורי, מול חברים, מול החברה בכלל. הייתי בטוחה בעצמי באלפי אחוזים. צעדתי בכל מצעדי הגאווה, התראיינתי לעיתונים, היית הכי מחוץ לארון שאפשר.

 

לאחרונה חל משבר במערכת היחסים שלי ושל חברתי. אנחנו רבות על כל דבר, אין בינינו שיחות עמוקות, והסקס כמעט ואינו קיים. לאחרונה עלתה בי מחשבה מה היה אם היינו נפרדות.

 

מעבר לפחד שמלווה את הפרידה לאחר קשר ארוך שכזה, היו לי גם תהיות לגבי העתיד. זוגיות עם אישה או זוגיות עם גבר. המחשבות האלה היו מאוד יוצאות דופן מבחינתי, שכן הייתי בטוחה לחלוטין שגברים - זה לא בשבילי.

 

במקום עבודתי ישנו בחור מקסים בן 47 שגילה עניין והפך לחבר טוב. היחסים בינינו נהפכו לאינטימיים. מצאתי את עצמי בוגדת בחברתי ובהשקפת עולמי, דבר שלא קרה לי עד היום. ולא רק שבגדתי, אלא גם מאוד נהניתי! הסקס עם בחור היה ממש מדהים! כל כך שונה ממה שחשבתי וזכרתי לגבי סקס סטרייטי.

 

אני מרגישה נורא על היותי בוגדת, שכן היו לי אידיאלים לעולם לא לבגוד. מצד שני, איני מסוגלת להפסיק לפנטז עליו, ולחכות לפעם הבאה בה נפגש שוב. איך אני יכולה לצאת מההרגשה המבלבלת הזו? מחכה בקוצר רוח לתשובתך.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

זהות מינית ונטיות מיניות נבנים תוך כדי אינטראקציה של גורמים רבים. נתונים גנטיים ביוכימיים, השפעות של המשפחה והסביבה, התנסויות ילדות, החל בגיל הרך, דרך גיל ההתבגרות, בבית ספר, בשכונה, במערכות יחסים עם אנשים שונים, לחץ חברתי, תחושות קבלה או דחייה - כל אלה אחראים ליצירה המורכבת עלי אדמות - אישיותו של האדם.

 

אישיות האדם כוללת בתוכה הזדהויות שונות, חלקן דומיננטיות יותר, חלקן פחות. אותו הדין עם הזדהויות מיניות. במהלך גיל ההתבגרות מתגבשת הזהות בכלל והזהות המינית כחלק ממנה.

 

יכול להיות שהתנסויות ראשונות מאכזבות עם גברים, קשר אמיץ ומספק עם חברה, נאמנות, ואופי חזק, עצמאי, ואולי קצת מרדני שלך, יחד עם תחושת ההשתייכות שנתנה לך הקהילה ההומו - לסבית לא אפשרו לך לבדוק את כל הדרכים הפתוחות לפנייך בגיל 16-17.

 

גיל 26 הוא עדיין גיל של חיפושים והתנסויות. היכרות עם גבר מתאים עוררה בך כנראה זהות מינית "סטרייטית", שהייתה רדומה במשך כמה שנים. ברור שהשינוי החד, הבגידה בחברה וב"מפלגה" אליהן ראית את עצמך שייכת, מעוררים חרדות וספקות. כמו בכל מצב של אי וודאות בחיים, מותר להיעזר באיש מקצוע כדי למצוא את הדרך המתאימה לך ביותר.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31283 times Last modified on שלישי, 03 דצמבר 2013 07:24
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה