רביעי, 26 יוני 2013 04:19

"רגע האמת"

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

השבוע אענה לשני בחורים צעירים, כי שניהם נשמעים לחוצים מאוד, השאלות שלהם דומות, והבעיה שהם מעלים נפוצה ביותר.

 

שאלה 1:

 

אני בן 24, ובזמן האחרון אני לא מבין מה קורה איתי מבחינה מינית. לפני שלושה חודשים פגשתי בחורה יפה מאוד וסקסית, והתאהבתי בה, אפשר לומר, ממבט ראשון. מאוד נמשכנו אחד לשני, וכאשר העניין הגיע לקיום יחסי מין, אני לא יודע, כנראה מרוב התרגשות – 'הוא' פתאום ירד לי.

 

מאז מאוד קשה לי לעשות אהבה, כי אני לא יכול להפסיק לחשוב על המקרה הזה. מה שהכי מדכא, זה שכשאני לא איתה, אני כל הזמן חושב עליה וחושק בה, ו'הוא' עומד 'כמו גדול'. אנא עזור לי להבין מה קורה לי?

 

שאלה 2:

 

אני בן 30 ויש לי חברה בערך חודשיים. כל החברים מקנאים בי כי היא כל כך יפה וסקסית. לפני כשבוע ניסיתי לקיים איתה יחסי מין, ופשוט ברגע האמת לא הצלחתי להגיע לזקפה. אני נורא לחוץ מזה כי זה אף פעם לא קרה, ובטח שלא הייתה צריכה לקרות לי נפילה כזאת.

 

אני כל כך רוצה להצליח עם הבחורה הזאת. האם תוכל להגיד לי בקצרה מה הסיבה, והאם יש צורך באיזשהו טיפול?

  

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הבעיה ששניכם מעלים נקראת בשפה המקצועית 'חרדת ביצוע'. שניכם רואים את חברתכם כיעד מבוצר שיש לכבשו בכל מחיר. לכן אתם מגייסים למשימה את כל המוטיבציה ואת כל העוז שלכם.

 

כנראה שניכם אנשים מאוד תחרותיים, ולא משלימים עם ביצוע לא מושלם, במיוחד כאשר "היעד" כל כך קסום, וכולם מסביב מקנאים. הבעיה היא שבענייני אהבה פועלים חוקים אחרים.

 

יש בדיחה משעשעת על זה:

שאלה: מה הדבר הכי קל בעולם?

תשובה:

דוקטור רויטמן
זין - כי אפשר להרים אותו רק על ידי מחשבה

שאלה: ומה הדבר הכי כבד בעולם?

תשובה:

דוקטור רויטמן
שוב זין, כי אם הוא לא רוצה - שום מנוף בעולם לא יצליח להרים אותו

 

החכמה העממית הזאת בעצם אומרת את מה שהמטפלים המיניים טוענים ומסבירים לגברים רבים: מעשה האהבה הוא משחק, ולא תחרות, ולא קרב.

 

כאשר אוהבים אחד את השני, סומכים אחד על השני, רוצים לענג אחד את השני, נהנים מהמבט, מהמגע, מהריח, כל מערכות הגוף, כולל ה'הוא' המסתורי - איבר המין הגברי - פועלים בהרמוניה.

 

אתם צריכים לדעת את זה שהעובדה שהזקפה לא באה מיד, לא אומרת שאתם לא מספיק גבריים או סובלים מאין אונות. גם החברות שלכם צריכות לדעת שהיעדר זקפה מיידית אינה סימן לכך שהן לא אהובות, או שלחבר שלהן יש בעיה בתחום המיני.

 

פרקטית, אני מציע לכם לשלב פעילות אינטימית עם פעילויות אחרות - ארוחות, סרטים, טיולים, שיחות נפש. במישור האינטימי תלטפו, תנשקו, תיגעו, תחקרו, תסתכלו אחד על השני, תתבוננו במקומות האינטימיים אחד של השני.

 

צרו אווירה סקסית עם מוסיקה מתאימה, בשמים, נרות, או לחילופין בטבע לאור השמש או הירח, על הדשא או על חוף הים. תזכרו שמין הוא משחק - אבל משחק ידידותי ולא גמר גביע. והרי גם בכדורגל, כדי להבקיע שער, צריך לשחק קודם.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25500 times Last modified on שלישי, 03 דצמבר 2013 07:21
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה