שני, 24 יוני 2013 04:31

האם ניתן לשנות הנטייה המינית על ידי היפנוזה?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

 שאלה:

 

אני בן 25, ומזה שלוש שנים שאני מרגיש משיכה מינית לגברים. ברצוני לדעת אם באמצעות היפנוזה אפשר להפסיק את המשיכה הזו, או לפחות לדכא אותה.

 

הייתי מעדיף אורח חיים נורמאלי, ואיני מאושר עם הנטייה המינית שלי. לדעתי הכול נובע מחוסר ביטחון שלי עם בנות. האם יש שיטת היפנוזה שמחזקת את הביטחון העצמי?

 

הנושא מציק לי זמן רב, ורק לאחרונה עלה בדעתי לפנות אליך. אני מניח שאני לא הראשון שפונה אליך בסוגיה כזאת. אשמח לקבל את חוות דעתך.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

ההתלבטות בנושא של זהות מינית נפוצה מאוד בקרב צעירים. הפתרונות של ההתלבטות שונים מאדם אחד למשנהו, היות שהמבנה הנפשי, הסיבות ללבטים, ההיסטוריה האישית והרקע החברתי מיוחדים אצל כל אחד ואחד.

 

יש גברים צעירים שעקב ליקוי באישיותם חשים עצמם נחותים, חסרים תכונות גבריות, 'לא שווים' בעיני עצמם ובעיני נשים. את התחושה העמוקה הזאת של חוסר ערך עצמי הם מפרשים כך: "אם אני לא גבר ולא מצליח עם נשים - סימן שאני הומו".

 

חלק מהגברים הללו חי בבדידות עם התחושה הזאת, וחלק אחר מחפש להתקבל בחברה ההומוסקסואלית. הבעיה היא שגם שם הם לא רווים נחת. לערך העצמי הנמוך שלהם מתווספים רגשי אשמה בשל פעילות מינית הומוסקסואלית. לאחדים הפעילות המינית אינה מביאה סיפוק, ואחרים מתייסרים אחרי סיפוק רגעי מרגשי אשמה ודיכאון.

 

מאוד חשוב להבדיל את הקבוצה הזאת מאלה שבאמת נמשכים לבני אותו מין, אך עקב איסורים חברתיים, משפחתיים או דתיים חשים אשמה, ערך עצמי נמוך, דיכאון ואומללות.

 

יש קבוצה קטנה של גברים שמגיל צעיר מרגישים את עצמם כנשים, והייסורים שהם חווים נובעים מכך שלא הם ולא החברה שסביבם מבינים את שמתרחש בנפשם.

 

קבוצה אחרת של צעירים פונה לפעילות הומוסקסואלית כמרד נגד החברה או נגד ההורים. גם הם לרוב לא מרגישים שלמים עם בחירתם, והביטחון העצמי שלהם הוא לעתים נמוך מאוד.

 

אלה רק אפשרויות אחדות. אנשים שפונים לטיפול יכולים להיות דומים בתכונות אחדות ושונים מאוד באחרות. גם שיטות הטיפול שונות ממקרה למקרה.

 

שיטות היפנוטיות יכולות להיות יעילות בטיפול באנשים עם ערך עצמי נמוך. שיטות אחרות הן פסיכותרפיה דינמית, פסיכותרפיה התנהגותית, שילוב של שיטות אלה, או שילוב של פסיכותרפיה עם טיפול בעזרת פרטנר חליפי - סרוגייט - אישה או גבר, הכול לפי הצרכים המיוחדים של המטופל.

 

11.12.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 44031 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:30
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה