שני, 24 יוני 2013 00:04

מאונן במקום לבוא לאשתו

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני פונה אליך כיוון שאני מרגישה אבודה לחלוטין. בעלי מאונן כפייתי. הוא מעדיף אוננות תוך שיטוט באתרי פורנו על פני סקס איתי. הוא צופה באתרים של נשים מבוגרות, אמהות ובנים, אמהות בכלל.

 

ניסיתי לשוחח איתו, להסביר לו כמה זה מפריע לי וליחסים בינינו. ביקשתי ממנו שינסה להפסיק לזמן מה, על מנת שיהיה מגורה וייגש אלי, אך ללא הועיל. הזהרתי אותו שאם לא יצמצם את הפעילות, או לפחות שיצפה ויבוא אלי "לממש", אאלץ לסיים את הקשר בינינו.

 

איני יכולה לחיות בלי סקס ואינטימיות. שום דבר לא עזר. הצבתי בפניו אולטימאטום שאם לא מתחילים לטפל בבעיה, אני מתגרשת ממנו. הוא לא ענה לי, ולא הפסיק להיכנס לאתרים האלה ולאונן. הסקס בינינו מתרחש בערך פעם בחודש. אני אובדת עצות, מיואשת ומתוסכלת.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את צודקת בכך שמצב כזה הוא בלתי נסבל ודורש טיפול. אני מבין את עומק התסכול שלך, אך נראה לי שאולטימאטום לא ישפר את המצב, ועלול רק להרחיק את בעלך עוד יותר. אני חושב שגישה סבלנית ודיפלומטית יכולה להיות יעילה יותר.

 

קודם כל, במקום לגרור את בעלך לטיפול בעל כורחו, כדאי לך לגשת בתחילה לאיש מקצוע לבד. תוכלי לספר לו בפרטי פרטים מה קורה בבית, איך העניינים התפתחו למצבם הנוכחי, כמה זמן קיימת הבעיה, איך היה טיב היחסים ביניכם בתחילת ההיכרות ביניכם.

 

חשוב לברר אם פרט לבעיה ביחסי המין, קיימות בעיות נוספות והאם קיימים מתחים ביניכם גם בתחומים אחרים. חשוב לברר מהם הצדדים החיוביים אצל בעלך, כפי שאת רואה אותם.

 

יחד עם המטפל אפשר לחשוב כיצד לשכנע את בעלך לבוא לשיחה, קודם כל לבד. זה יאפשר לו לספר את הדברים מצידו, ללא לחץ מצדך. אולי גם הוא נמצא במצוקה מהמצב ורוצה בשינוי. אם הוא לא יסכים לבוא, אפשר לעזור לשניכם דרכך.

 

מבלי להכיר אתכם, ואת האווירה ביניכם, אנסה להמליץ על כמה צעדים שאולי ישפרו את המצב ויקרבו ביניכם: נסי לבקש ממנו לגלוש לאתרים שלו יחד איתך, ולהראות לך מה מגרה אותו במיוחד.

 

תני לו לגיטימציה לאונן בנכחותך, אפילו עזרי לו בזה. אולי הפנטזיות שלו יגרו גם אותך, ותוכלו לפנטז יחד ולאונן יחד כל אחד לחוד, ואולי גם אחד לשני.

 

נסו לביים מצבים ביניכם כמו אלה שמגרים כל כך את בעלך. אולי תרצו לשחק במשחקי תפקידים. בדרך זו, אותן פנטזיות, במקום להרחיק ביניכם, עשויות להעשיר את חיי המין שלכם.

 

08.03.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 40003 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:12
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה