שישי, 21 יוני 2013 12:50

סטודנט מאוהב במרצה שלו

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני סטודנט בן 23, נראה טוב, ומאוד פופולארי בקרב הבנות. יצאתי עם הרבה בנות בגילי. בדרך כלל הן נמאסו עלי די מהר. הכול היה צפוי איתן: - נושאי השיחה, ההתנהגות, טקס החיזור - מהמבטים ועד למיטה. מי שבאמת מושך אותי אלו נשים בוגרות - המדריכות והמרצות שלי.

 

לדוגמה, התאהבתי במרצה יפהפייה, בת 35. היא התלבשה באופן מאוד סקסי, ולא יכולתי להסיט ממנה את מבטי כאשר היא הייתה מתכופפת, או יושבת רגל על רגל בחצאית מאוד פרובוקטיבית שחושפת את רגליה היפות.

 

כמה פעמים נדמה היה לי שהיא תפשה את מבטי וחייכה בצורה מסתורית. כולם אהבו את המרצה ואת השיעורים שלה. הייתי ניגש אליה אחרי השיעור עם שאלות ומחשבות בנושא שלמדנו. בין השיעורים הייתי מפנטז עליה. חיכיתי בקוצר רוח לשיעור הבא שלה.

 

פעם אחרי שיחה כזאת היא אמרה לי שאני בחור מאד מעניין, שאלה איך אני מסתדר, איך הלמודים שלי. היא הזמינה אותי לבוא לחדר שלה אם אני צריך עזרה כלשהי. אני לא יודע אם זה היה רמז כלשהו מצידה, או שהיא פשוט נחמדה לכל התלמידים שלה.

 

העדפתי להתעלם ממה שאמרה, אבל החלומות עליה לא עוזבים אותי מאז. אני מאוד מתלבט, ואין לי אומץ לחצות את הקו שבין היחסים החביבים והחיזור. עם בנות גילי אני עושה זאת בקלי-קלות, ועם המרצה אני חושש שהכול בראש שלי, ואם אני אעשה איזה צעד, היא תפרש אותו כהטרדה.

 


הייתי רוצה לשמוע את דעתך: האם יחסים בין מרצה לסטודנט הם לגיטימיים בעיניך, ואם כן, מי צריך לעשות את הצעד הראשון?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

משיכה בין מורה לתלמיד, בכל מסגרת לימוד, היא משיכה שכיחה, ולעיתים מודעת משני הצדדים. באוניברסיטה, כאשר גם התלמיד וגם המרצה הם אנשים בוגרים, פעילים מינית, ופער הגילים לפעמים לא גדול במיוחד, הגבולות עשויים להיטשטש.

 

יחד עם זאת, שני הצדדים מרגישים את המשיכה הזאת כטאבו, הדומה רגשית לטאבו של גילוי עריות. כמו עם כל טאבו, קיים פיתוי חזק לשברו. היחס של החברה ושל השלטונות האוניברסיטה משתנים עם הזמן.

 

היו תקופות שבהן היחס לרומנים בין מרצים לסטודנטים היה ליברלי יותר. היום לקושי הרגשי מתווספות סוגיות משפטיות, כמו הטרדה מינית או ניצול יחסי מרות.

 

כדי למנוע מפח נפש אצלך ואצל המרצה היפהפייה שלך, כדאי להשאיר את תשוקתכם בתחום הפנטזיות. ככאלה האהבה והתשוקה שלכם אף פעם לא יאכזבו אתכם.

 

23.04.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 24315 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:55
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה