חמישי, 20 יוני 2013 04:26

חלומות לוהטים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:


אני סטודנטית בת 22. לעתים קרובות יש לי חלומות ארוטיים מוזרים. היו לי חלומות שבהם קיימתי יחסי מין עם אחי ועם הדודים שלי. לפעמים בחלומות אני מתעסקת עם בחורות.

 

הרבה פעמים אני חווה אורגזמות חזקות תוך כדי חלום. זה דבר מוזר, כי מאז ומעולם נמשכתי אך ורק לגברים, ויש לי חבר קבוע שמספק את כל צרכי - גם מבחינה מינית וגם מבחינה רגשית. האם זה נורמאלי לחלום חלומות כאלה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

חלום הוא יצירה פנימית אישית מאוד. בשינה המוח עושה אינטגרציה של כל המידע החדש שנקלט יחד עם האינפורמציה הקוגניטיבית והרגשית שנצברה במהלך כל החיים.

 

אירועי יומיום, קונפליקטים, דחפים, ולמעשה כל אינפורמציה חדשה בעלת משמעות שנקלטת - עוברת עיבוד ואינטגרציה עם הזיכרונות, הדחפים, העמדות, הטראומות, האיסורים, הפחדים והתשוקות מהעבר.

 

על מנת להבין מה קורה במוח, דמייני מחשב שאת מזינה לתוכו מידע חדש. בזמן שהעיבוד מתרחש, אפשר לראות על המסך צורות משתנות, מספרים רצים. בסופו של דבר הכול מסתדר במקומו, ואז את יכולה לשלוף כל מידע לפי צרכיך.

 

עדיין לא קיים מחשב מורכב כמו המוח האנושי. התמונות שאנשים זוכרים מחלומותיהם, דומים לאותם מספרים הרצים במחשב, אותם רק אנשי מקצוע מסוגלים לפענח. הן תמונות סימבוליות, ולא בהכרח משקפות את המציאות - אפילו אם הדמויות המופיעות שם הן דמויות מהחיים.

 

 

אם בחיי היומיום שלך את בחורה שמחה, רגועה ומאושרת, אין לך מה לחשוש מהעובדה שבחלום מופיעים דברים שמעולם לא היית עושה במצב של ערנות. במקרה כזה, חלומות בעלי תוכן מיני מצביעים על כך שאת בחורה בריאה ובעלת יצרים מיניים חזקים.

 

לעומת זאת אם השאלה שלך על החלומות הפרועים נובעת מכך שאת חרדה, או לא מאושרת בחיי היומיום שלך, אם את לא בטוחה בעצמך, או חווה דחפים שמפחידים אותך, שמפריעים בתפקוד היום יומי, מפריעים ביצירה או בשמירה על יחסייך עם אנשים אחרים, ייתכן שאת זקוקה לעזרה מקצועית.

 

בתהליך של פסיכותרפיה, המטפל עושה שימוש לא רק בחוויות היומיום, במחשבות ובזיכרונות שלך, אלא גם בחלומותיך. דרך הבנת הקשר בין החלומות, הזיכרונות, האסוציאציות, המחשבות והמעשים שלך, את לומדת המון על עצמך, מגיעה להבנה רב ממדית של עצמך ושל העולם הסובב אותך.

 

הבנה זו מאפשרת שליטה טובה יותר על חייך, חופש בחירה רב יותר, והנאה רבה יותר מהחיים, ללא חרדות מיותרות.

 

03.07.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 30321 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:49
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה