רביעי, 19 יוני 2013 18:03

הכרויות באינטרנט והתפקוד המיני

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני גבר בן 38, נשוי. חיי הנישואין שלי מאושרים וטובים. לפני כמה שנים נחשפתי לצ'ט באינטרנט, והכרתי דרכו נשים. נפגשתי אתן, ניהלנו רומנים. רגשית, יחסי עם אשתי לא נפגעו כלל, ואנו מאוהבים כבעבר.

 

אלא שבהדרגה התחלתי להרגיש ירידה בתפקוד המיני עם אשתי. לפעמים אני מתקשה להגיע לזקפה, או שהזקפה נחלשת תוך כדי המשגל. עם נשים אחרות אין לי שום בעיה: הריגוש החזק גורם לי לזקפה מצוינת. לפעמים גם עם אשתי הכול בסדר, אבל תקלות כאלה, כאשר הן מתרחשות, ממש מרגיזות.  

 

גם כאשר אני מאונן, קשה לי להגיע לזקפה. דווקא אשתי מתייחסת בביטול לשיבושים האלה. לדעתה הכול בסדר אצלי, ואני לא זקוק לשום טיפול. למרות זאת ניגשתי לקליניקה ידועה, ותמורת הון תועפות קיבלתי טיפות שמסייעות לי בזקפה, אבל אני לא מוכן להיות תלוי בהן.

 

אני חייב לציין שעד שהתחלתי "לצ'טט" ולהיפגש עם נשים אחרות, לא היו לי שום בעיות בתפקוד מיני. הייתי מתגרה מכל מבט קצר, ואפילו הייתי גומר מהר מדי. קשה לי לתלות את בעייתי ביחסים הכפולים, כי רגשית אני לא חש שום בעיה כלפי אשתי, וגם היא לא. היא מאוהבת בי מאוד.

 


אני לא יודע אם זה קשור, אבל אני מעשן קופסת סיגריות ביום מזה כ - 15 שנה. האם יש לי בעיה כלשהי? מקווה לקבל תשובה מפורטת. תודה מראש.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אתה מזכיר לי בדיחה ישנה שמספרת על גבר שבא לרופא ומתלונן: "בבוקר אני שוכב עם אשתי, בהפסקה אני מאונן, בצהריים אני שוכב עם המזכירה, בדרך הביתה אני נכנס למכון ליווי - אז אני שואל אותך דוקטור - למה לא עומד לי בלילה?"

 

עכשיו ברצינות. ביחסים מחוץ לנשואים, במיוחד ביחסים "מולטילטרליים" (עם פרטנרים רבים), זה כמו במלחמה - אתה יודע איך אתה נכנס, אתה לא יודע איך אתה יוצא. הכוונה היא שכל מפגש עם אדם אחר, במיוחד קשר אינטימי, עושה משהו לנפש שלך, גם אם אתה מתכחש לכך.

 

יש אנשים שיוצאים מרומנים שהתחילו באינטרנט מחוזקים, אחרים נפגעים עד עמקי נשמתם, ואפילו נכנסים לדיכאון. גם עם התשוקה יכולים לקרות דברים בלתי צפויים: זה יכול לחזק את התשוקה לבת הזוג שלך, וזה יכול לכבות אותה לגמרי.

 

לגבי העישון - לא ניתן לנבא מראש מה יקרה קודם- תקבל התקף לב, או תאבד את אונך. בכל מקרה, כלי הדם בשתי המערכות נסתמות באותה מידה כתוצאה מעישון.

 

06.08.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 23548 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:43
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה