רביעי, 19 יוני 2013 17:59

זוגיות בסכנה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 36 ובעלי בן 49. אנחנו נשואים מזה שנתיים. אלו הנישואין השניים של שנינו. בעלי, איש עסקים מצליח, היה גרוש כ - 15 שנה לפני שהתחתנו. אני הייתי גרושה רק שנתיים. עוד כשהיה נשוי, וגם בכל שנות רווקותו בעלי "חגג" עם הרבה נשים. עם חלקן הקשר נמשך לסירוגין במשך שנים רבות. חלקן היו נשואות, חלקן גרושות, חלקן רווקות.

 

גם אחרי שהתחתנו, בעלי מתעקש לשמור על הקשר עם החברות שלו מן העבר. הוא נוהג לטלפן אליהן, לשלוח להן מתנות בימי הולדת, לעזור להם בעצות ודרך הקשרים שלו. הוא אפילו מסדר להן הכרויות ובילויים עם החברים שלו.

 

אני קיבלתי את הקשרים שלו עם האקסיות שלו ברוח טובה. אני אישה מודרנית, ומבינה שלא ניתן לנתק אותו מהעולם שבו הוא חי שנים. אני לא חושבת שהוא בוגד בי, כי הוא מאוד נמשך אלי, מפנק אותי וחיי המין שלנו טובים מאוד.

 

את חלק מחברותיו לשעבר אני מכירה, כי אנחנו נפגשים באירועים חברתיים. עם כמה מהן התיידדתי. אחת מהן אפילו הפכה להיות חברה שלי. היא באה אלינו הביתה, היינו יוצאות יחד לבילויים ולקניות.

 

היא מבוגרת ממני בהרבה, ובתחילה לא הרגשתי שום איום מצידה. אפילו לא שמתי לב איך היא נכנסה יותר ויותר לחיינו. היא יודעת כל פרט עלי ועל היחסים שלי עם בעלי, נותנת לי עצות איך להתנהג איתו, איך לנהל את הבית לשביעות רצונו, איך להסתדר עם הילדים שלו ושלי.

 

לאחרונה היא התגרשה. בעלי תמך בה נפשית ועזר לה כלכלית. בהדרגה הם התחילו להיפגש באופן קבוע לארוחות, הוא קופץ אליה הביתה, נותן לה כספים לטיפולים רפואיים וקוסמטיים, לוקח אותה לנסיעות העסקיות שלו. כל פעם אני מגלה עוד ועוד דברים שהם עושים ביחד בלי ידיעתי.

 

התחלתי להרגיש שמשהו מתרחש מאחורי הגב שלי. חברה טובה שלי הזהירה אותי שהאישה הזאת מאוד מניפולטיבית ומסוכנת. העיניים שלי נפקחו, והבנתי שהיא מכניסה טריז ביני ובין בעלי, וכמו עכביש מושכת אותו יותר ויותר קרוב אליה בחוטים בלתי נראים.

 

ניסיתי לדבר עם בעלי, פרצתי כל פעם בבכי. הוא מאשים אותי בכך שאני עושה סצנות, אומר שאין ביניהם כלום חוץ מידידות, ושהפכתי להיות קנאית. אני מאמינה לו שאין ביניהם קשר מיני, אבל אני מרגישה שהנישואין שלי בסכנה. איך פותרים את ההרגשה הזאת ומצילים את הנישואין?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

נראה לי שבמצב שנוצר את צריכה לסמוך על החושים שלך. כניסה כל כך עמוקה למשפחה שלך על ידי "אקסית" של בעלך יכולה להיות מסוכנת ליציבות של התא המשפחתי החדש שלכם, גם אם אין ביניהם קשר מיני. ההתנהגות של בעלך אולי מתאימה לתקופות שבהן גבר חזק אחד חילק מעוצמתו בין כמה נשים, אבל ספק אם הסידור הזה מתאים לחברה המודרנית.

 

נסי להסביר לבעלך שהאישה הזאת מאיימת עליך, מפרה את שלוותך, פוגעת ביחס שלך כלפיו. סדרי לעצמך יעוץ זוגי, ונסי לשלב את בעלך בשיחות. אם הוא לא יסכים, שווה אפילו לעמיד לו אולטימאטום.

 

13.08.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 29824 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:41
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה