רביעי, 19 יוני 2013 17:55

בלבול בזהות מינית

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 26. כלפי חוץ אני אדם בעל מזג נעים, מקובל בחברה ומצליח, אבל בפנים אני נמצא בבלבול נוראי בקשר לאישיותי, זהותי, והזהות המינית שלי. אני לא זוכר איך הכול התחיל.

 

הייתי תינוק מאוד יפה, וכולם רצו להחזיק אותי על הידיים וללטף אותי. כילד התנהגתי בצורה נשית, והורי עודדו זאת. היה לי שיער ארוך, והלבישו אותי כפי שנהוג להלביש בנות. אני רואה את זה בתמונות ילדות שלי.

 

כאשר הייתי בן שש או שבע, נער עבריין מהשכונה ניצל אותי מינית תקופה ממושכת. למרות האלימות והאיומים שלו, נהניתי ממה שהוא עשה לי, ושמרתי את זה בסוד. מאז גיל ההתבגרות אני מקיים יחסים הומוסקסואליים. בעבר אהבתי ללבוש בגדים של נשים, אבל היום אני לא עושה זאת בכלל.

 

גם התנהגותי נעשתה יותר גברית. כאשר אני לבד, אני מפנטז על סקס עם נשים, אבל בחיים אמיתיים אני לא מעז אפילו לרמוז לבחורה שיש לי איזה מחשבות מיניות בקשר אליה. נשים מחבבות אותי, אבל רק כידיד. ברור להן שאני הומוסקסואל. כאשר אני מאונן, אני מפנטז על אונס ומין אלים עם נשים.

 

אני לא מבין את עצמי, והחיים שלי הגיעו למבוי סתום. מבפנים אני זועם על הורי ועל השכן הזה, מהעבר, שניצל אותי, אבל ההיגיון שלי אומר ששום נקמה לא תעזור לי, וזה מייאש אותי עוד יותר.

 

כלפי חוץ אני מאוד נחמד לכולם ואף אחד לא יודע מה מתרחש בתוכי. אני מרגיש חי-מת, ולא מסוגל אפילו לדמיין את העתיד שלי. האם יש דרך לצאת מהמבוך הזה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הסיפור שלך באמת לא פשוט. אתה מספר על התנהגות נשית מאז גיל הילדות. כנראה היופי שלך ומזגך הנוח זכו לאהדה מההורים ומהסביבה, אהדה שרק חיזקה את ההתנהגות הזאת.

 

יכול להיות שאותן התכונות שלך משכו את אותו הנער העבריין, ועודדו אותו להתייחס אליך באלימות ובברוטאליות. ייתכן שההתנסויות איתו עיצבו את העדפות המיניות שלך, וגרמו לך לבחור באורח החיים ההומוסקסואלי, ואף להיות מקובל בחברה בתור שכזה.

 

אתה לא כותב על טיב היחסים שיצרת עם גברים במשך חייך. הבנת הדפוס הזה הייתה, אולי, עוזרת להבין יותר טוב את אישיותך. יכול להיות שהפנטזיות על מין אלים עם נשים מהווה ביטוי לאותו חלק באישיותך שמזדהה עם דמויות גבריות אלימות שנמשכות לחלק הנשי שבך.

 

אבל אלו רק השערות. רק בתהליך של פסיכותרפיה מעמיקה וממושכת תוכל להבין יותר טוב את אישיותך, ולעצב את זהותך והעדפותיך המיניות לשביעות רצונך.

 

13.08.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31267 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:40
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה