רביעי, 19 יוני 2013 17:51

קשר לא שוויוני

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני והחבר שלי סטודנטים. הוא בא ממשפחה מבוססת, ותמיד הצטיין בלימודים. אני באה משכונה ענייה. אבי נפטר כאשר הייתי קטנה, ואמי גידלה אותי לבד. היא אישה מאוד חרוצה, ועשתה הכול כדי שלא ארגיש מחסור ואלמד.

 

אני  תמיד עבדתי במקביל ללימודים בעבודות שונות. בתיכון עבדתי בניקיון ועשיתי בייביסיטר, בצבא עבדתי במלצרות, וגם עכשיו אני עובדת בחברת תוכנה ונותנת שיעורים פרטיים כדי לממן לעצמי לימודים ושכר דירה.

 

למרות שהמשפחה של החבר שלי מבוססת, ואפילו למעלה מזה, האווירה בבית שלו לא נעימה, אמו מאוד ביקורתית, מאוד חשוב לה שהכול ייראה על רמה כלפי חוץ, ולעתים היא מקניטה את בנה ואת בעלה אם משהו לא נראה לה.

 

אבא של החבר שלי כמעט כל הזמן בעבודה, ועושה הכול כדי להימנע מעימותים עם אשתו. חבר שלי תמיד היה חסר ביטחון וביישן. אני החברה הראשונה שלו.

 

כאשר אנחנו ביחד, אנחנו מסתדרים טוב מאוד. הוא מאוד אוהב אותי, וכל הזמן מחמיא לי על איך שאני נראית. הבעיה מתחילה לפני האירועים המשפחתיים, וכאשר אנחנו צריכים להיפגש עם החברים שלו.

 

הוא נעשה מאוד מתוח, אומר לי איך להתלבש, איך להתנהג, מה להגיד ומה לא להגיד בשום אופן. אני מרגישה שהוא כל הזמן עוקב אחרי מה שאני עושה ועם מי אני מדברת. כבר בדרך הביתה הוא מתחיל לבקר אותי על איך שהתנהגתי, על דברים שאמרתי, על האופן שבו צחקתי.

 


זה תמיד נגמר בריב, בבכי שלי, בהחלטה שלי לעזוב, בהתנצלויות שלו, ולבסוף בהתפייסות. אנחנו כבר שנתיים יחד, ואני לא מסוגלת להבין אם הוא באמת אוהב אותי, ואם כן למה הוא מתבייש בי אם הוא נמשך אלי, ומחמיא לי על איך שאני נראית כאשר אנחנו לבד.

 

אני כבר בעצמי לא יודעת אם משהו לא בסדר בהתנהגותי, ואם אני צריכה להשתנות, או שפשוט עלי להתרגל להתקפי הביקורת שלו?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

נראה לי ששניכם חסרי ביטחון ותלויים זה בזה - כל אחד מסיבתו הוא. הוא, בגלל חוסר הביטחון שלו, מתפשר על קשר עם בחורה ממשפחה ענייה, ואת מוכנה לסבול את השתלטנות והביקורת שלו בגלל רגשי הנחיתות שלך.

 

אני לא יודע אם יש עתיד לקשר שבנוי רק על חסרונות ועל תלות הדדית, אבל נראה לי שיש ביניכם גם אהבה אמיתית והערכה אמיתית לתכונות החזקות אחד של השני. אם תשכילו לתמוך אחד בשני, במקום לפגוע ולבקר, תוכלו לפצות על החסכים שכל אחד מכם מביא עמו לקשר.

 

20.08.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26166 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:39
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה