שלישי, 18 יוני 2013 16:17

בעל שמתנהג כמו ילד

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 37 ובעלי בן 27. כאשר היינו חברים, הפרש הגילאים בינינו לא הפריע. מאז שנישאנו (לפני 4 שנים), ובמיוחד לאחר שילדתי את בתי הבכורה, המצב בבית החל להיות קשה. בעלי התחיל להתנהג כאילו מגיע לו הכול, כאילו צריך לעשות בשבילו הכול, כאילו מותר לו להתנהג איך שהוא רוצה.

 

אני באה מבית שבו אם אתה רוצה שיקרה לך משהו - אתה צריך לעשות הכול בשביל זה, ולא לחכות שאחרים יעשו ויכינו בשבילך. צורת התנהגות זו של בעלי מרגיזה אותי, בלשון המעטה, ואני מרגישה שבכל מצב, ובכל הזדמנות הוא עושה דווקא כדי להכעיס אותי.

 

ניסיתי לדבר איתו, אבל אין עם מי לדבר: או שהוא שותק ומסתכל בנקודה אחרת בחדר - רק לא עלי, או שבכלל הוא צופה בטלוויזיה, ואני יכולה לדבר ולדבר ואף אחד לא יקשיב לי. ביקשתי כמה פעמים שנלך לייעוץ, אבל הוא מסרב לערב גורם שלישי, ומבטיח לטפל בבעיה בעצמו. אחרי שיחה כזאת הוא מתנהג בסדר יום יומיים, ואחר כך הכול חוזר להיות אותו דבר.

 

במהלך ההיריון השני, המצב החמיר: למרות שלא הרגשתי טוב, הוא לא עזר לי, לא בעבודות הבית ולא בטיפול בילדתנו הבכורה. הרגשתי שאין על מי לסמוך, ושאין לי למה לצפות. בלית ברירה לקחתי את כל האחריות עלי, ועשיתי את כל הדברים לבד.

 

בזמן האחרון אין בינינו חיי אישות כלל. אנחנו רבים כל הזמן על דברים שהם פעוטי ערך מבחינתו ועקרוניים מבחינתי. נואשתי מלנסות לגרום לו להבין את הצד שלי. למרות שאני לא כל כך רוצה להתגרש, כמה פעמים הצעתי לו שנפרק את החבילה, אבל הוא טוען שהוא אוהב אותי.

 

אבקש את עזרתך: האם לעמיד לו את זה כתנאי: ללכת לטיפול או להתגרש?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

היחסים שנוצרו ביניכם מזכירים יותר יחסים בין אם וילד, ולא יחסים בין בעל ואישה. בעלך, כנראה, במקום להתבגר ולקחת אחריות, החליף את אמו באשתו, ומרוצה מהמצב. משום מה לא הבחנת בנטייה זו של בעלך במועד, או שהתפקיד של אישה מנוצלת ומקטרת מתאים לך מסיבות כאלה או אחרות.

 

אני לא בטוח שגירושין הוא צעד נבון מצידך, ולפעמים איומים בגירושין מקבלים תנופה משלהם, שאחריהם באים ספקות וחרטה. אני ממליץ לך לפנות לטיפול בעצמך. שינוי פנימי בקרב אחד מבני הזוג במהלך הטיפול עשוי לגרום לשינוי גם אצל בן הזוג שלא נמצא בטיפול, וכך לשינוי ובמערכת כולה.

 

25.09.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32559 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:34
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה