שלישי, 18 יוני 2013 16:11

לאן נעלמה הזקפה?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

שלום רב, אני בן 19 ויש לי בעיה: לפני כשבוע שהיתי אצל חברתי במשך שלושה ימים. יומיים היא הייתה במחזור, ולא קיימנו יחסי מין. במהלך כל הזמן הזה הרגשתי חשק מיני, והייתה לי כמעט כל הזמן זקפה חזקה.

 

ביום השלישי היא כבר לא הייתה במחזור, ורצינו לקיים יחסי מין, אבל כאבו לי האשכים. התחלנו להתמזמז והגעתי לזקפה מהר, אבל הייתה לי הרגשה שהיא לא בשיאה. בכל זאת שמתי קונדום, אבל כאשר רציתי לבצע חדירה, איבר המין שלי פשוט נפל, והזקפה נפסקה לגמרי.

 

כמובן שנבהלתי והרגשתי נבוך. מאז עבר כבר שבוע, ואני עדיין לא מצליח להגיע לזקפה שנמשכת יותר משתיים-שלוש דקות. לפני המקרה הזה, כאשר הייתי עם חברתי, היו לי זקפות חזקות שנמשכו לעיתים שעה או יותר.

 

זו הפעם הראשונה שקורה לי דבר כזה, ואני מקווה שזה יעבור, אך אני מבקש שתענה לי בדחיפות: מה קרה לי? מה עלי לעשות? האם הבעיה הזאת תמידית? האם יש אפשרות לטפל בזה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אני מקווה שבכמה ימים שעברו מאז המכתב, הבעיה חלפה מעצמה, והביטחון ביכולת הגברית שלך חזר אליך. החששות שלך משותפים לגברים צעירים (ולא כל כך צעירים) רבים. הצורך החוזר להוכיח לעצמך ולבת הזוג את היותך גבר חזק, המסוגל להגיע לזקפה ולשמור עליה עד לסיפוק הדדי - הוא צורך אוניברסאלי.

 

מסיבות שונות, גברים לעתים מביאים את הצורך הזה לקיצוניות. יש הבטוחים שאיבר המין שלהם צריך להיות זקוף בנוכחות האישה כל הזמן, או שהוא חייב להזדקף מייד כאשר הם נוגעים בה, בטח כאשר היא עירומה.

 

כאשר זה לא קורה מייד, הם נלחצים, מתחילים להתרכז בזקפה שלהם, ולא בתענוג, שלשמו הם רוצים את המגע המיני מלכתחילה. ההתרכזות בזקפה מביא לתוצאה הפוכה: הזקפה יורדת והחרדה עולה. הסיבה הכי שכיחה להתרחשות מסוג זה היא חוסר ידע בסיסי בנושאי מיניות ותפקוד מיני.

 

גברים, בעלי אופי תחרותי מדי, או פרפקציוניסטי מדי, עשויים להיקלע למצבים כאלה. לפעמים חוסר הביטחון העצמי, או ביטחון עצמי שמבוסס רק על תפקוד מיני, מכניסים את הגבר למעגל של קושי בזקפה - חרדה - קושי עוד יותר גדול.

 

בדרך כלל הפסקה לכמה ימים בפעילות מינית, ואחר כך עוד כמה ימים של פעילות מינית ללא חדירה, מחזירים את התפקוד התקין. בכל מקרה חשובים שיתוף הפעולה, ויחס של עידוד ואהבה מצד האישה. אם אתם לא מצליחים לפתור את הבעיה לבד, פנו לייעוץ מקצועי. הטיפול בבעיה בדרך כלל קצר.

 

20.10.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35549 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:32
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה