שלישי, 18 יוני 2013 11:01

האם הבחור הזה מתאים לי?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 32, רווקה ואקדמאית. עד עכשיו לא הייתי בשום קשר זוגי משמעותי. כרגע אני יוצאת עם בחור שהוא בן 34. הבחור הזה ממש חמוד, מעניק מעצמו, דואג, מתקשר, לא משחק משחקים, אבל הוא לא אקדמאי.

 

 

.הוא סיים תיכון במגמת חשמל, ועובד כאיש תפעול בחברה למוצרי צריכה. בגלל שהוא לא אקדמאי, הוא לא ממש "עושה לי את זה", כנראה בגלל פער ההשכלה בינינו והמקצוע שהוא עובד בו, ואני די מתלבטת מה לעשות.

 

האם אתה חושב שאני בררנית מדי? האם אמשיך להתבדות אם אחכה לאביר על הסוס הלבן? אודה לך על תשובה מהירה...

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אני עונה לך ממש מהר, רק כדי להרגיע אותך שאינך צריכה למהר. בענייני ההתאמה בין בני זוג, הפזיזות היא "מהשטן". הרבה מאוד גורמים, מודעים ולא מודעים, משפיעים על המשיכה, על הרצון להיות ביחד, על ההחלטה לקשור את גורלך בגורלו של אדם מסוים.

 

השכלה פורמאלית - היא רק אחד הגורמים. את לא כותבת אם היותו לא-אקדמאי מפריעה לך בגלל פערים בתפישת העולם, בגלל אינטרסים שונים ולא חופפים, בגלל חוסר הבנה של העולם הפנימי אחד של השני או, פשוט, בשל פגיעה בתדמיתך בעיני בני המשפחה או החברים.

 

השכלה פורמאלית אינה נותנת אינדיקציה מהימנה על אינטליגנציה של אדם, ובוודאי לא על אופיו, נאמנותו, יושרו, יכולתו להעניק, שאפתנותו, יכולתו להתמודד עם קשיים בחיים, ותכונותיו בתור הורה לילדיו.

 

רצונך לקבל תשובה מהירה לשאלתך די מדאיגה. נוצר הרושם כאילו את צריכה להחליט על רכישת מוצר כלשהו, ומישהו מלחיץ אותך בכך שאם לא תרכשי אותו במקום - תאבדי את ההנחה.

 

אם אכן כך הדבר, הגישה שלך מאוד בעייתית. יותר משהיא מצביעה על תכונותיו של חברך, היא מצביעה על הקשיים שלך ליצור קשר רגשי אמיתי, להעניק מעצמך, ולא רק לחשבן אם ביצעת עסקה כדאית.

 

יכול להיות שהעובדה שעד גיל 32 לא היה לך חבר משמעותי, מצביעה על קושי רגשי שלך. רק את יכולה לדעת מה הפריע לך ליצור קשר משמעותי בעבר.

 

אם את מזהה דפוס מסוים, כישלונות עם אפיונים דומים, החוזרים על עצמם בקשרים שונים, תוכלי לברר את סיבתם בפגישה אחת או בכמה פגישות עם אנשי מקצוע, המומחים בתחום הנפש והזוגיות.

 

בכל מקרה, אם את כבר נמצאת בקשר עם אדם מעניק וישר שמעוניין בך, אני ממליץ לך למצות את הקשר, להעמיק אותו, לתת לו סיכוי, לא למהר לשום מקום, לשים לב למחשבות ולהרגשות שעוברות לך בראש ובלב, ואם צריך - לפנות לייעוץ.

 

17.06.2005

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32949 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:18
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה