שלישי, 18 יוני 2013 10:56

יחסים מסוכנים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני גרושה ואם לשלושה. הכרתי בחורה דרך אתר היכרויות באינטרנט. בכרטיסי ציינתי שמטרת ההיכרות היא סטוץ. מלכתחילה הסברתי לה שאני לא מעוניינת במערכת יחסים רצינית. היא ענתה לי שזה מתאים לה. בהתחלה היא הייתה מאוד נחמדה, עניינה אותי הדרך החיים השונה שלה.

 

בהדרגה היא התחילה לספר לי על מערכות היחסים הקודמות שלה. בכל הסיפורים שלה, בנות הזוג שלה התבררו כאלימות, ובתגובה לאלימות שלהן היא נקמה בהן בצורה מתוחכמת ואלימה מאוד.

 

זה די הפחיד אותי, אבל כלפי היא המשיכה להיות עדינה ותומכת. בדרך ערמומית היא הצליחה להוציא ממני את סודותיי הכמוסים, ובהדרגה להיכנס יותר ויותר עמוק לחיי. היא השתלטה על החיים שלי, והתחילה לבנות תוכניות משותפות לעתיד. בכל פעם שביקשתי ממנה לעצור, לא להיסחף, היא נעשתה אלימה, ואפילו הכתה אותי.

 

לאחר כמה פעמים כאלה החלטתי לסיים את הקשר. מאז חיי הפכו לגיהנום. היא עוקבת אחרי, מציקה לי, מטרידה את המשפחה שלי. למרות ההטרדות והאלימות מצידה, ניסיתי להיות סבלנית ולהסביר לה שהיא נסחפה, ושאיני יכולה או רוצה להמשיך להיות בקשר איתה.

 

היא ביקשה להישאר לפחות ידידה שלי. היא מוצאת דרכים מתוחכמות ומניפולטיביות להגיע לחברים שלי ולמשפחה שלי כדי לקבל מידע על כל צעדי ולסכסך ביניהם וביני. למרות כל הדרישות שלי, שתצא מחיי, שתעזוב אותי לנפשי , היא ממשיכה לכפות את עצמה עלי בבכי, בחנופה ובאלימות.

 

אני ממש פוחדת ממנה, כי אני יודעת שהיא מסוגלת להרוס את חיי. הגעתי לתשישות נפשית ולייאוש. אני מרגישה שהיא שואבת את כל האנרגיות שלי.

 

 

לפני כמה ימיים היא שוב ביקשה לדבר איתי, והבטיחה שהיא רוצה להיפרד יפה. במקום זאת היא החלה להשתולל אצלי בבית, שברה דברים, שרטה אותי בפנים ובגוף. מה אני עושה? איך אני גורמת לה לצאת מחיי?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את לא מספרת הרבה על עצמך, על חייך, על עיסוקייך, על משפחתך, על הקשרים הקודמים שהיו לך עם בני שני המינים, ולכן קשה לי לתת לך עצות ספציפיות. לא ברור לי גם מה החלק שלך בצורת היחסים שנוצרה ביניכן.

 

יחד עם זאת, את מספרת שכל מערכות היחסים של חברתך אופיינו באלימות מצידה. לפי התיאור שלך, חברתך שייכת לקטגוריית האנשים שהוגדרו פעם כ"מכשפות", אך היום יש לזה שם יותר יפה. בשפה הפסיכיאטרית מגדירים אנשים כאלה כסובלים מהפרעת אישיות גבולית.

 

הייתי מציע לך קודם כל לפנות למשטרה, היות ואלימות לא צריכה להיות נסבלת בשום מערכת יחסים. במקביל, אני ממליץ לך לפנות לייעוץ נפשי כדי ללמוד איך בעתיד לא ליצור מערכות יחסים מסוכנות כאלו.

 

15.07.2005

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32643 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:16
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה