שלישי, 18 יוני 2013 09:43

אהבה לאישה בוגרת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 40. לאחרונה התגרשתי, ויש לי עכשיו חברה שהיא בת 50, דהיינו מבוגרת ממני בכ- 10 שנים. היא מאד צעירה לגילה, הן במראה והן בנפש. אנחנו אוהבים אחד את השני, יש בינינו תקשורת טובה, הבנה - ובכלל מאד טוב לנו יחד.

 

יחסי המין בינינו נפלאים ואיכותיים. אמנם כאן ועכשיו הכול נהדר, אך אני חושב לעצמי - האם זה בכלל נכון וחכם להיכנס יותר עמוק לקשר שכזה, בפרט ששנינו מעוניינים בסופו של דבר בקשר מחייב.

 

חלק ממקורבי, בעיקר הורי החרדים והשמרנים, אומרים שבכלל לא נשמע דבר כזה, שאני לא שפוי להתעניין באישה שכה מבוגרת ממני. לדבריהם ייתכן שהזקנה אורבת לה מעבר לפינה, ולא ירחק יום ואמצא עצמי 'תקוע', בו בזמן שעוד 'כוחי במותני'.

 

יתכן שאני מסונוור, היות שבשנות נישואי הצטברו לי חסכים – הן מבחינה הרגשית והן בתחום המיני. מאידך, ייתכן שבאמת טוב לי, ואין לי מה לחשוש מגילה, ושהסטיגמה ו'מה יגידו' בכלל לא צריכים לעניין אותי.

 

אני במבוכה מכל הדעות הסותרות, ולכן אני פונה אליך כאיש מקצוע ואודה על כל הערה והארה שתוכל לתת לי בעניין.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אנסה להרהר בשאלתך, אך את ההחלטה הסופית, כמובן, תצטרך לקבל בעצמך. מעניין מה היו אומרים הוריך ומה היו הדעות בסביבתך לו היית יוצא עם אישה בת 30, כלומר צעירה ממך בעשר שנים. הרי גם במקרה זה קיים פער גילאים, וכאשר "הזקנה" תארוב לך, אשתך תהיה במלוא כוחה ופריחתה.

 

משום מה אני חושב שתגובתם הייתה שונה במקרה זה. נכון שבמציאות לרוב האישה צעירה מבעלה. מסורת זו נוצרה כנראה כדי להאריך את שנות הפריון אצל האישה, על מנת שתספיק ללדת כמה שיותר ילדים בתקופה זאת. בחברה המודרנית, ובמיוחד בנישואין שניים - הנושא הזה לא תמיד עומד על הפרק.

 

אם לך ולחברתך יש ילדים מהנישואין הראשונים, ואינכם מתכוונים להגדיל את המשפחה, הדבר הזה כלל אינו רלוונטי. ההיפך הוא הנכון: קל יותר לבנות זוגיות חדשה כאשר הילדים מהנישואין הראשונים בגרו ועזבו את הקן. הימצאותם והסתגלותם של הילדים הקטנים בבית עלולים להקשות על הזוגיות.

 

חיוניות רגשית, זוגיות טובה וחיי מין פעילים בגיל 50 בדרך כלל יכולים להבטיח המשך של התכונות הללו שנים רבות קדימה, בתנאי, כמובן, שבריאותכם תהיה תקינה. סטטיסטית, נשים מאריכות ימים יותר מגברים, כך שגם מבחינה זו הפער מצטמצם.

 

את העובדה שעדיפה אישה בוגרת, אוהבת וסקסית מאישה צעירה שהיא קרירה ונקמנית, כבר גילית בעצמך. לאור הרהורים אלה, נראה לי, שאם לאורך הזמן אהבתכם ותשוקתכם אינו דועכות, ניתן בהחלט להפוך את הקשר שלכם לקשר מחייב.

 

08.12.2005

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 28150 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:12
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה