שלישי, 18 יוני 2013 09:33

זה גילה המוקדם או גילי המאוחר...

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני סטודנטית בת 25 . לאחרונה ביני לבין המרצה שלי נרקם קשר קרוב מהרגיל. הוא מבוגר ממני בהרבה שנים (בן 56). עוד לפני שהוא התחיל לומר משפטים שעוררו אצלי סימני שאלה, כבר שגיתי בפנטזיות עליו. בזמן האחרון הפלרטוט נהיה יותר ברור, כאשר הוא אומר בבירור שחבל שאני כה צעירה, ומרמז בעדינות על כך שאנו צריכים להיפגש.

 

אמירותיו האחרונות הגיעו די בהפתעה, ולכן קצת התעלמתי מהן. אני מרגישה שיש בינינו מתח מיני אדיר, וכמובן שאני רוצה מאוד לממש את זה. אני מלאת חששות, ועם זאת קשה לי לקחת צעד אחורה. אני לא יודעת אם הוא יעשה צעד נוסף לקראתי בעניין, אך זה בהחלט לא מופרך.

 

חשבתי, אולי, לעשות בעצמי צעד, כי הוא כבר די הסתכן. אני אובדת עצות. יכול להיות שהוא רק מפלרטט, ולא ירצה להוציא שום דבר לפועל? האם זהו מתכון להרס משותף?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את בחורה חכמה ורגישה. את בוודאי מבינה שאין בספריה באוניברסיטה ספר עם תשובות חד משמעיות לשאלותיך. בכל מגע קרוב בין גבר לאישה קיים פוטנציאל למשיכה הדדית. הבדלי גילים יכולים רק להוסיף ללהט התשוקה. משיכה מינית היא רק המרכיב הראשון וההכרחי להיווצרות הקשר, אך מכאן זה יכול ללכת לכל כיוון אפשרי:

 

אפשרות אחת - להשאיר הכול בגדר פנטזיה מתוקה. אפשרות שנייה היא לעשות צעד לקראת הלא נודע. הצעד הזה טומן בחובו סיכויים לחוויה בלתי נשכחת, וסכנות של אכזבה מרה.

 

המציאות שונה מהפנטזיה. פעם הקשר בין המרצים והסטודנטיות היה די נפוץ ומקובל בקמפוסים בכל העולם. כיום נורמות חברתיות ותקנות אדמיניסטרטיביות נוקשות מטשטשות לעתים את הגבול בין הרומנטיקה לבין ההטרדה או ניצול. זה גרם לכך שהיחסים מסוג זה ירדו למחתרת.

 

לא מן הנמנע שהאיסורים החברתיים הללו נוצרו כתגובה על ניצול לרעה של כוח על ידי המרצים כלפי סטודנטיות וניצול לרעה של סטודנטיות שהפעילו את 'קסמיהן' הנשיים לצורך השגת שאיפותיהן האקדמיות בדרך הקצרה.

 

באווירה הזאת גם הגבר וגם האישה חוששים מביטויי רגשות אהבה אחד כלפי השני. זה נכון שיש מקום לזהירות ורגישות ביחסים כאלה, כדי שאף אחד לא ירגיש מנוצל או נפגע.

 

אם את מחליטה בכל זאת ללכת עם רגשותייך, ולממש את תשוקתך, כדאי להתקדם בצעדים קטנים, למשל להחמיא לו על כך שהוא נראה הרבה יותר צעיר מכפי גילו, או שתמיד נמשכת לגברים בוגרים ובשלים. תגובתו כבר תבהיר לך אם גם הוא מוכן להסתכן למען האהבה.

 

03.03.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26702 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:09
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה