שלישי, 18 יוני 2013 09:28

המרוץ אחרי האורגזמה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 18 ורציתי לשאול לגבי בעיה שיש לי. עד כה היו לי שני בני זוג איתם קימתי יחסי מין. עם הראשון במשך שנה, ועם השני כבר חצי שנה. במערכת היחסים האחרונה שלי הצלחתי להגיע לרמות סיפוק גבוהות מאלה שאליהן הגעתי במערכת היחסים הראשונה, אך עדיין איני מצליחה להגיע לאורגזמה.

 

אני מגיעה למצב שבו אני מתפתלת, מצטמררת, מרגישה שהשיא קרוב מאוד - ואז התחושה נעלמת בבת אחת, ואיני מצליחה לגמור. הקשר שלי עם בן זוגי הנוכחי הוא קשר מאוד פתוח, ואנו מנסים בדרכים שונות לנסות ולפתור את הבעיה.

 

אני מודעת לכך שניסיוני המיני שלי עדיין לא גדול, אבל אני מרגישה את עצמי מספיק משוחררת ופתוחה בכל הקשור למין. בן זוגי ואני סבלניים ויודעים כי הדבר אינו מגיע בקלות, ובכל זאת זהו מצב מתסכל. אודה לך אם תוכל לעזור לי.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

כמובן שהפרטים שאת מוסרת אינם מספיקים כדי לעזור לך ספציפית, אבל יכול להיות שמידע שאוכל לתת לך יעזור לך ולזוגות אחרים. מתיאורך אני מניח שאת יודעת מה היא אורגזמה. קרוב לוודאי שחווית אורגזמות באוננות, תוך כדי שינה, או בזמן שהרשית לעצמך להפליג בפנטזיות.

 

יכול להיות שלפני שהתחלתם לקיים יחסי מין מלאים, עסקתם בפעילות מינית מענגת אחרת כמו נשיקות, ליטופים, אוננות הדדית, מין אוראלי. אני מתאר לעצמי שבמשחקים מיניים ללא חדירה ידעת להגיע לאורגזמה. כנראה בעקבות העובדה שנהניתם מאוד מפעילות זאת, החלטתם להתקדם ליחסי מין מלאים, אבל כאן חיכתה לכם אכזבה.

 

קיים מיתוס, במיוחד אצל חלק מהגברים, אך גם אצל נשים, שגבר 'חייב' להביא את האישה לאורגזמה על ידי חדירה בלבד, ואם זה לא קורה, סימן שיש בעיה אצל הגבר או אצל האישה. אמונה זו מוטעית.

 

על פי הסטטיסטיקה שני שליש מהנשים לא מגיעות לאורגזמה על ידי חדירה בלבד, וזקוקות לגירוי נוסף - על ידי גירוי הדגדגן, הפטמות, שניהם יחד או גירויים אחרים שהאישה יכולה לבצע בעצמה או שהפרטנר שלה יכול לבצע במקביל לחדירה.

 

סיבה אחרת לזה שאת לא מגיע לאורגזמה יכולה להיות שהמשחק המקדים שלכם לפני החדירה הוא קצר מדי, והחבר שלך חודר אליך עוד לפני שאת מגורה מספיק.

 

הפיזיולוגיה של הגבר והאישה שונים, בין היתר בכך שגבר מגיע לגירוי מיני מהר יותר. הרבה פעמים גברים שמגיעים לזקפה מלאה מהר אינם מודעים לכך שהאישה זקוקה לגירוי נוסף לפני שהיא מוכנה לחדירה. לכן משחק מקדים ממושך יותר ושילוב של החדירה עם גירויים נוספים - יעלו את הסיכוי שלך להגיע לאורגזמה.

 

בנוסף, התמקדות באורגזמה כמטרה, הופך אותה למעין מבחן הדדי, וגורע מההנאה מהפעילות המינית.

 

22.03.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26359 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:06
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה