שני, 17 יוני 2013 19:42

אני לסבית או סתם מבולבלת?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בחורה בת 19 . מאז ומתמיד ידעתי שאני מתאהבת בבנות, אני לא יודעת אם זה בגלל שאני לסבית, או בגלל הבלבול שקיים אצלי בראש.

 

אמי נפטרה כאשר הייתי בת שבע. הייתי מאוד קשורה אליה. מאז גדלתי במשפחה אומנת. התייחסתי להורים האומנים כאילו הם ההורים האמיתיים שלי. הבעיה היא שאני כל הזמן נמשכת מינית לגברים, אבל לא מסוגלת להתאהב בהם. אני לא מסוגלת שגבר ייגע בי, ולא מסוגלת לישון ליד גבר, אפילו אם הוא לא נוגע בי.

 

עם בנות זה בדיוק הפוך - אני לא נמשכת אליהן מינית, אבל כן מתאהבת בהן. תמיד חשבתי שאנסו אותי, אבל לא זכרתי את זה בדיוק, שיערתי תמיד שאחי הגדול עשה לי את זה. שאלתי את אבי, והוא סיפר שיום אחד גילו שאיזה נער שהיה עושה לי בייביסיטר, היה מבצע בי מעשים מגונים.

 

האם יש סיכוי שאני אשתנה ואהפוך ל"סטרייטית", או שנגזר עלי להיות לסבית? ויש לי עוד שאלה: האם ניתן באמצעות היפנוזה לשחזר מה בדיוק עשה לי הנער הזה והאם זה יפתור את הרתיעה שלי מגברים?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

גורלך באמת לא שפר עליך. בגיל הילדות מתגבשת אישיותו של האדם. הרגשתו הפנימית, התייחסותו לעולם, זהותו האישית והמינית נבנים בגיל הזה. אובדן אם בגיל שבע לא יכול שלא להשפיע על רצף התהליכים הללו.

 

בנוסף לכך, את לא מזכירה את אביך הביולוגי. מכך אני יכול לשער שהוא לא היה בתמונה כאשר היית כל כך זקוקה לו. את גם לא מזכירה את הסבים והסבתות, הדודים והדודות שהיו אולי יכולים לרכך עבורך את הטראומה הקשה של מות האם.

 

את לא מפרטת את התנאים ואת היחס להם זכית במשפחה האומנת, ולא מזכירה אבני דרך התפתחותיות אחרות בחייך. לכן קשה לי להיות מדויק בהערכת מצבך הנפשי בכלל, וזהותך המינית שלך בפרט.

 

עם זאת, נראה לי שיש קשר בין המשיכה שלך לגברים והרתיעה מהם, לבין הניצול המיני שעברת בילדות. לא נראה לי שהרתיעה שלך ממגע קרוב עם גברים מצביעה על כך שאת לסבית. המצב נראה יותר כחרדה פוסט-טראומטית.

 

הצורך שלך בקרבה עם נשים אינו נראה לי בעייתי. את בעצמך אומרת שאין בו משיכה מינית, אלא צורך ביחס חברי חם, ואולי באהבה אימהית. נראה לי שאת יכולה לשפר את הרגשתך, את הדימוי העצמי שלך ולגבש טוב יותר את הזהות המינית שלך בתהליך של פסיכותרפיה.

 

מהדברים שאת מוסרת לא ניתן לקבוע בוודאות אם שימוש בהיפנוזה יכול להועיל לך. הקשר בין היפנוזה והזיכרון הוא מורכב, ודורש דיון נפרד.

 

04.04.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

Read 35949 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:05
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה