שני, 17 יוני 2013 19:27

תעזרו לי להגיע לאורגזמה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 25, נשואה באושר מזה שבעה חודשים. הקשר ביני לבין בעלי פתוח ומקסים, אבל אני מתוסכלת ממה שקורה ביחסי המין שלנו. בעלי תמיד חושק בי ונמשך אלי, ואילו אני צריכה "לעבוד קשה" כדי להיכנס למצב רוח המתאים.

 

אנו מקיימים יחסי מין כמעט כל יום. אני מאוד משתדלת להשקיע באווירה הרומנטית ובלבוש הסקסי, אבל אני לא ממש נהנית, עד שברוב המקרים אפילו הייתי מעדיפה לוותר על זה.

 

אני מגיעה לאורגזמה רק לעיתים רחוקות, ורק בחדירה, אחרי מאמצים גדולים מצידי ומצד בעלי. מאוננות עצמית אף פעם לא נהניתי. לפני שהכרתי את בעלי הייתי עם שלושה גברים.

 

גם איתם הייתה לי בעיה להגיע לאורגזמה, אבל היה לי חשק, ולכן זה לא הפריע לי במיוחד. עם בעלי לא היה לי חשק גם לפני החתונה ויחסי המין לא היו טובים, אבל עם הזמן זה השתפר מבחינה טכנית, אך לא מבחינת התשוקה שלי.

 

מאז החתונה השתמשתי במדבקה למניעת הריון, ותליתי את חוסר החשק שלי בהשפעת ההורמונים שהיא מפרישה. לפני כחודש החלטנו להוריד אותה אך ללא הועיל. אני קוראת הרבה על המיניות, אך לא מצליחה להבין - מה יכולה להיות הסיבה לחשק המיני הנמוך שלי?

 

האם בעלי לא מצליח לספק אותי, למרות שהוא מאוד משתדל? או שיש לי בעיה הורמונאלית כלשהי? ברור לי שהעניין לא קשור למתחים, היות וזו התקופה המאושרת בחיי. אודה לכם אם תתנו מענה לתסכולנו.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

ממכתבך עולה שאת בחורה מאוד רצינית ואחראית, ושאת מוכנה להשקיע הרבה מאמץ ומחשבה בשיפור חיי המין שלך. הידע שאת מקבלת מקריאה בספרי הדרכה, מאתרי ייעוץ באינטרנט, ממדורי מיניות בעיתונים - חשוב מאוד לבניית חיי מין מספקים.

 

בעבר הלא כל כך רחוק כל המידע הזה לא היה נגיש לקהל הרחב, וההשכלה הפורמאלית – גם בבית ספר וגם בבית - עדיין לוקה בחסר. אצל חלק מהצעירים עודף המידע יוצר רושם שהם לא עומדים בסטנדרטים, ושמשהו חסר בנתונים הפיזיים או ביכולות טכניות שלהם.

 

המרוץ אחר האורגזמה אצל נשים, ספירת המשגלים והזמן בין זקפה לזקפה אצל גברים, ההשוואה עם הסיפורים של החברים והחברות אצל שני המינים – כל אלה מכניסים מימד של תחרות וחוסר ספונטניות ליחסים האינטימיים.

 

מבחינה פיזיולוגית, במצב של תחרות, הגוף מפריש חומרים של סטרס - שמנוגדים לחשק, לעוררות מינית ולאורגזמה אצל נשים וגברים. היכולת להשתחרר, לשקוע בעולם הפנטזיות שיש לכל אחד, גורמים לגוף לייצר חומרים שמעוררים את החשק, גורמים לגירוי מיני ומביאים לבסוף לאורגזמה. עם הניסיון, ועם חיזוק הקשר - יחסי המין נעשים יותר ספונטניים ויותר מהנים לשני בני הזוג.

 

28.06.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25853 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:01
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה