שני, 17 יוני 2013 13:48

שיקוי אהבה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 23. בן זוגי ואני מקיימים יחסי מין, אך אני לא מצליחה לגמור. אני מגיעה לרמות הנאה גבוהות, כולל רעידות בגוף. אנחנו מאוד מתוסכלים מהעניין, מאחר שההנאה אצלי אמנם נמשכת הרבה זמן, אבל לא מסתיימת באורגזמה, ואנחנו נאלצים בסופו של דבר להפסיק - כי כבר מתחיל לכאוב לי.

 

חבר שלי גומר ללא בעיה, אבל ממשיך לנסות ולספק אותי בדרכים אחרות. יש לציין שאני מנסה לבד לאונן וגם אז לא מצליחה להגיע לאורגזמה. אשמח אם תוכלו לייעץ לי מה לעשות?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את כותבת שאת מגיעה לרמות הנאה גבוהות, שנמשכות זמן רב, כולל רעידות, אבל לא אורגזמה. גם באוננות, לדבריך, את לא מגיעה לאורגזמה. אם את כל כך בטוחה בזה, כנראה חווית אורגזמה בעבר, בדרך שונה מזו שאת חווה ביחסים עם בן זוגך. כמובן, על מנת להבין את השוני בחוויה, רצוי היה לקבל במילים שלך תיאור של המצבים בהם הגעת לאורגזמה בעבר.

 

על מנת להבין מה קורה בינך לבין חברך חשוב לדעת מה טיב היחסים ביניכם - גם מחוץ למיטה. למשל, לחצים מצד המשפחה, או כעסים למיניהם ביניכם. הרצון או אי הרצון להיכנס להריון, קשיים כלכליים - כל אלה יכולים להשפיע על איכות החוויה המינית.

 

חשוב גם לדעת כמה זמן אתם יחד, וכמה זמן אתם מקיימים יחסים, ומה מידת הניסיון הקודם של שניכם. הרבה נשים צעירות לא מגיעות לאורגזמה, אבל נהנות מאוד ממין, והאורגזמה מופיעה בשלב מאוחר יותר, במיוחד כאשר אין לחץ להגיע לאורגזמה בכל מחיר. כדי לתת עצה ספציפית, חשוב גם לדעת בפרטי פרטים איך מתרחש המפגש המיני שלכם.

 

את כותבת שהחבר שלך מנסה להביא אותך לסיפוק גם אחרי שהוא גומר. זה מראה על התחשבות מצידו, ועל רצון לגרום לך הנאה מרבית. גברים צעירים מתגרים ומגיעים לזקפה מלאה מהר יותר מבנות זוגם, ואז מבצעים חדירה כאשר האישה עדיין לא מגורה מספיק.

 

כך יכול להיווצר מצב שבשלבים הראשונים של המשגל האישה לא מרגישה בנוח עם החדירה. זה גם יכול להביא לכך שכאשר הגבר כבר מגיע לאורגזמה, האישה רק מתחילה להתחמם. אולי כדאי לנסות להאריך את המשחק המקדים ולבצע חדירה רק כאשר את לגמרי מוכנה לזה.

 

גם אם הטכניקה והתנאים ליחסי המין טובים, הכי חשוב לעונג המיני - הוא מה שקורה בראש. היכולת לפנטז, להיזכר, או לבנות בדמיון מצבים ארוטיים, מעצימה פלאים את רמת העונג המיני. קריאה משותפת של סיפורים ארוטיים, צפייה בסרטים, משחקי תפקידים – כל אלה יכולים לתרום לכך.

 

כל זוג יכול להמציא לעצמו שיקוי האהבה המתאים לו. על מנת לשפר את האיכות של חי המין – אין זו בושה גם לפנות לייעוץ של מטפל מיני.

 

25.09.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25310 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 06:58
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה