שני, 17 יוני 2013 13:38

אבא תפס אותי מאוננת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 17. לא מזמן אבא שלי נכנס לי בטעות לחדר בזמן שאוננתי. הוא ,כמובן, מיד יצא, ולא אמר כלום. עכשיו, אנחנו מתייחסים לזה, כאילו שזה לא קרה, אבל אני מאוד נבוכה וקשה לי להסתכל לו בעיניים. האם יש משהו שאוכל לעשות? האם זה טבעי שאני מאוננת?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

קודם כול אענה לשאלתך השנייה. אוננות - היא גרימת עונג ושחרור מיני על ידי גירוי עצמי של אברי המין או חלקים אחרים בגוף בעזרת היד או בעזרת חפץ אחר, למשל, ויברטור, זרם מים, כרית או כל חפץ אחר שבחורה מוצאת כיעיל ונעים עבורה.

 

אוננות לא רק שאינה גורמת לנזק בריאותי, להיפך – היא מהווה פעילות מינית טבעית בגיל ההתבגרות וגם בכול גיל אחר. אוננות מביאה את האישה להכיר טוב יותר את גופה, את מיניותה, מפתחת דמיון, מורידה לחץ מיני ונפשי, מאפשרת לשלוט בדחף המיני ולהיות בררנית יותר בהחלטותיה מתי ועם מי ליצור קשר מיני.

 

לקראת גיל 17 כמעט כל הבנים והבנות מאוננים. במהלך ההיסטוריה לא תמיד האוננות נחשבה לפעילות בריאה וטבעית. באמצעות פיתוח רגשי אשמה ובושה בכל הקשור לדחף המיני והפנטזיות הנלוות לו, שלט הממסד הדתי בתרבויות שונות על ההמון.

 

רק במאה ה- 19, עם התפתחות הרפואה ומדעי החברה, הגישה לאוננות החלה להשתנות. למרות זאת בחוגים שונים בחברה אוננות עדיין מלווה בהרגשה של עשיית משהו אסור.

 

כעת אתייחס למה שקרה לך עם האבא שלך: אני לא יודע מה היחס של ההורים שלך למין, ולמיניות שלך בפרט. בכל מקרה, נכון עשה אביך שמיד יצא מהחדר ולא מעלה את הנושא כדי לא להביך אותך שוב. גם לך אין על מה להצטדק או להרגיש אשמה במה שעשית.

 

הנושא שנראה לי חשוב בסיפור שלך - הוא נושא הפרטיות בבית. גם להורים וגם לילדים יש זכות לפרטיות. גם ההורים וגם הילדים צריכים לנעול את הדלת לחדר שלהם כאשר הם עוסקים בפעילות אינטימית כמו אוננות, יחסי מין, רחצה וכדומה. רצוי לדפוק על הדלת, אם הילד רוצה להיכנס לחדר ההורים כאשר הדלת סגורה, וההורים אמורים לדפוק על דלתם של הילדים.

 

בחלק מהמשפחות זה לא דבר מובן מאליו, וההורים לפעמים אף מתפארים: "אצלנו בבית לא סוגרים דלתות!" לדעתי, מנהג כזה פוגע בפרטיות - גם של ההורים וגם של הילדים. למשל, ההורים אינם יכולים לקיים יחסי מין עד שהילדים הולכים לישון או שהם יוצאים מהבית.

 

ילדים מתבגרים אינם יכולים להביא את חבריהם הביתה או לאונן להנאתם מבלי לפחד שיפריעו להם 'באמצע'. זה יכול להוליד צורך לשקר או להסתיר דברים, ולא להביא לפתיחות ולהיעדר סודות, כפי שאותם הורים מתפארים.

 

18.12.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 29939 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 06:57
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה