שני, 17 יוני 2013 10:23

משחקים מסוכנים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

חברה שלי רוצה שאחנוק אותה רגע לפני שהיא מגיעה לאורגזמה. היא רוצה שאעשה לה את זה עם כבל של טלפון או כל מיני אביזרים. זה ממש מרתיע אותי ונראה לי מסוכן. האם זה נורמאלי שהיא תרצה דבר כזה?

 

האם אוכל להמשיך עמה את הקשר אם לא אחנוק אותה? האם אפשר למות מזה? מה גורם לבחורה כזאת מקסימה לרצות שאנהג כלפיה באלימות איומה שכזו? אני יכול להיות קצת אגרסיבי במיטה, אבל בגדול, אני בעד אהבה טובה ונקייה. היא אומרת שזה משעמם.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

שאלתך חשובה מאוד. משחקי חניקה במיטה מאוד מסוכנים. מי שמטפל במקרים כאלה הם בדרך כלל רופאים פתולוגים במכונים לרפואה משפטית ושוטרי מז"פ שחוקרים מקרי מוות.

 

אנשים שמפיקים סיפוק מיני מחניקה עושים זאת בסודיות בבתים שלהם. הם לא פונים לטיפול ולייעוץ מתוך בושה והבנה שהם עוסקים במשהו חריג ואסור. מקרי מוות של אנשים מפורסמים מגיעים לפעמים לעיתונות כללית. רוב המקרים מתוארים בספרות לרפואה משפטית.

 

יחד עם זאת, תיעוד על התופעה הזאת קיים כבר מאות שנים. יש תיאורים של התופעה בכתביו של המרקיז דה סאד. זה התחיל כנראה מזה שגילו שלאנשים שהוצאו להורג בתלייה מופיעה זקפה ברגע התלייה, ולפעמים אף פליטת זרע.

 

כנראה אצל חלק מהאנשים החניקה מעצימה את האורגזמה וגורמת להם לחפש את אותו ריגוש שוב ושוב. חלק מהאנשים אף עושים זאת לבד בזמן האוננות, אחרים משלבים את החניקה ביחסי מין עם פרטנר הטרוסקסואלי או הומוסקסואלי.

 

 

כנראה החניקה מגבירה את עוצמת האורגזמה גם אצל גברים וגם אצל נשים. המנגנון הפיזיולוגי של התופעה לא ברור, היות ולא יעלה על הדעת לבצע מחקרים מדעים מסוג זה שיסכנו חיי אדם. לא ברורה גם השכיחות של התופעה, היות ועד שזה לא מסתיים במוות או בפגיעה גופנית קשה, אנשים לא מדווחים על פעילות מינית מסוג זה.

 

הצוואר אצל בני אדם הוא איבר יחסית דק ולא מוגן על ידי עצמות או שרירים גדולים. בצוואר עוברים קנה הנשימה, כלי דם שמובילים דם וחמצן למוח ועצבים חשובים, עמוד השדרה בחלק הכי חלש שלו. זה עושה את הצוואר למאוד רגיש לכול פגיעה פיזית. גם במקרים שלא נגמרים במוות יכול להיגרם נזק מוחי מאירוע חד פעמי או מהצטברות של נזקים קטנים.

 

יכול להיות שבשיחה עם חברתך, תוכל להבין איך היא למדה הרגל זה ותצליח להסביר לה עד כמה הוא מסוכן. יכול להיות שתמצאו דרכים להגיע לאורגזמות חזקות בדרכים שלא טמונה בהן סכנה לחיים או לבריאות.

 

יכול להיות שחברתך זקוקה לטיפול בגלל חוויות טראומטיות מן העבר, שדוחפות אותה לחזור עוד ועוד לרולטה הרוסית כאשר הכדור בקנה האקדח מוחלף בחבל סביב הצוואר.

 

לך אני ממליץ להפסיק לאלתר את השתתפותך במשחק החניקה, היות וזה יכול להיגמר באופן טראגי גם עבורך: הרי אתה לא רוצה להיות מואשם ברצח או בהריגה ולבלות את השנים הכי טובות שלך בבית הסוהר.

 

אם ההסברים שלך לחברתך לא יעזרו, יכול להיות שהיא באמת לא בשבילך - אפילו אם היא כל כך מקסימה בכל התחומים האחרים.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26557 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 06:51
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה