שני, 17 יוני 2013 10:19

מפנטז על BDSM

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני מפנטז מזה זמן מה על כך חברה שלי תקשור אותי בזמן הסקס. אני מתבייש לבקש, אני חושש מהתגובה שלה, שהיא תחשוב שאני משוגע. היא מאוד עדינה, ואינה אדם הרפתקני במיוחד, לא במיטה ולא בחיי היום יום. מה עלי לעשות?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

משיכה מינית וגירוי מיני אצל בני אדם מורכבים מאלמנטים גופניים ונפשיים. רק עכשיו חוקרים מתחילים להבין באופן מדעי חלק קטן מהתהליכים הפיזיולוגיים המתרחשים במוח כאשר אדם מאוהב, מגורה או מפנטז.

 

אבל את מה שהמדענים חוקרים היום במעבדות, כל אחד מכיר מהתבוננות פנימה. מחשבות ופנטזיות מיניות מלוות את האדם גם כאשר הוא לבד וגם כאשר הוא עם בן או בת זוג. תוכן הפנטזיות ייחודי לכל אדם, ומושפע מאין ספור אירועים, והתנסויות במשך כל חייו.

 

למרות שתוכן הפנטזיות הוא מאוד אישי, קיימים כמה נושאים שבאופן כללי משותפים לאנשים רבים. אחד הנושאים הנפוצים, הוא פנטזיות על שליטה בפרטנר המיני. כמו שיש אנשים שהפנטזיה הדומיננטית שלהם היא לשלוט, יש אנשים שמה שמגרה אותם זה להיות נשלט.

 

לכל אחד סיבות משלו לתוכן הפנטזיות המיניות. יכול להיות שנושאים כמו כוח, שליטה, כאב, השפלה כל כך נפוצים ביחסים בין אנשים בכלל, שאצל רבים, הם מתקשרים לגירוי מיני. יש כאלה שאצלם הפנטזיות הללו מופיעות לפעמים ובמצבים מסוימים, אחרים לא יכולים להתגרות בלי הפנטזיות הללו.

 

יש אנשים שמספיק להם לפנטז כדי להתגרות. אחרים חייבים לממש את הפנטזיות שלהם בפועל.

 

 

סביב חובבי השליטה, הכאב וההשפלה ביחסי מין, התפתחה תעשייה ענקית של סרטים, חוברות, מועדונים ואביזרים. כל הקשור לתעשיית הפנטזיות הללו נקרא BDSM , ראשי תיבות של מילים Bondage, Domination, Sadism, Masochism.

 

המגוון של הפנטזיות והאביזרים הוא ענק, החל מקשירה קלה ועד להתעללויות קשות, כולל גרימת כאב, השפלה, שליטה מוחלטת באחד מבני זוג.

 

זוגות מסוימים נוצרים על בסיס ההעדפות והטעמים שלהם במין, אחרים מגלים את הצורך שלהם בהדרגה. אצל אחד מבני הזוג יכול להיות צורך חזק ביחסים מסוג זה, השני יכול לשתף פעולה ולהישאר אדיש.

 

אם אחד מבני זוג זקוק למימוש של פנטזיות שליטה והשני נגעל מהן, כמובן שלא יצא מזה שום דבר טוב. כמו בכל פעילות מינית, גם במימוש פנטזיות BDSM דרושה הבנה והסכמה בין בני זוג.

 

יכול להיות שהחברה שלך מודעת לצרכים שלך, אבל מתביישת ליזום. נסה לרמוז לה, דבר איתה על הנושא באופן כללי, הראה לה חוברת, אביזר, תמונות באינטרנט ותראה את תגובתה. אם בשבילך מימוש הפנטזיות האלה חיונית ועבורה זה גועל וסבל, כנראה שתיאלץ לחפש לך בת זוג אחרת שהיא "באותו ראש" כמוך.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25798 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 06:50
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה