שני, 17 יוני 2013 10:16

אהבה בעידן הגלובלי

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

שלום רב, יש לי חברה חדשה מזה 3 חודשים. אני מאוד אוהב אותה, אבל היא עובדת בעבודה מאוד תובענית, והיא מקבלת שיחות מחו"ל גם אחרי שעות העבודה ובלילה בגלל הפרש השעות. אני מפרגן לה ומבין שהיא צריכה להיות זמינה, אך זה מפריע לי שהיא מחוברת לטלפון הנייד שלה ולא יכולה לכבות אותו כשאנחנו יוצאים למסעדות, לקולנוע ולחברים.

 

מה שמפריע לי עוד יותר, זה שלפני כמה ימים היא ענתה לשיחת טלפון בזמן שעשינו סקס. היא אמרה לי שזה מרגש אותה. היא הגדירה את זה כהרפתקני לעשות סקס בזמן שיחת עבודה מחו"ל. בהתחלה ניסיתי ללכת איתה עם זה, כי הייתי ממש קרוב לאורגזמה, אך זה ממש כיבה אותי, ואיבדתי את הזקפה.

 

מאוד כעסתי עליה - והיא לא מבינה למה. היא אמרה לי שאפסיק להיות כזה מרובע. אני מרגיש כאילו אני מתחרה עם העבודה שלה ביחסים בינינו, ועכשיו גם במיטה. מה עלי לעשות?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אתה צודק בכך שהטלפון הנייד שינה את החברה האנושית, לפעמים עד כדי גיחוך. ברחוב שני שליש מהולכי הרגל מרותקים לטלפון שלהם. בכביש, מימינך ומשמאלך נוסעים "חוצנים", שכאילו מדברים עם עצמם.

 

בנסיעה ברכבת מתל אביב לחיפה, אתה נחשף לתוכניות מבצעיות של צה"ל, לתפריט של ארוחות משפחתיות, לסכסוכים אישיים ומקצועיים, וגם לתיאורים פלסטיים של מפגשים אינטימיים. אותו שליש מנומס שלא מדבר בטלפון בקול רם, שולח הודעות טקסט.

 

אפילו בחדר הטיפולים בקליניקה שלי, בו אנשים משלמים ממיטב כספם עבור שעה טיפולית, יש כאלה שקופצים באמצע טיפול, לעתים יותר מפעם אחת: "סליחה, דוקטור, אני חייב לענות". בדרך כלל אלה שיחות מסוג "מה נשמע?" ו"איפה אתה?"

 

הייתי מבדיל בין זה לבין מה שקורה אצלכם. אתה מספר על כך שחברתך מנהלת שיחות עבודה בשעות לא סבירות עם אנשים מעבר לים בגלל הפרשי השעות. מה לעשות, העולם נעשה גלובלי. יותר ויותר אנשים נאלצים לשבור את המסגרות הישנות של שמונה-חמש.

 

כמי שהעביר את מיטב שנותיו בתורנויות לילה, שבת וחג בבתי חולים, אני יכול להגיד לך עד כמה חשובה תמיכתה של בת הזוג בהתמודדות עם הדרישות של העבודה המפרכת. בכל פעם אני מתפלא מחדש כאשר אני נתקל, הן בקליניקה והן בחיים החברתיים, בתלונות של בני זוג: "הוא בורח לו לעבודה מהבוקר עד הלילה ומשאיר אותי לבד".

 

מה זאת אומרת "משאיר" - אני חושב לעצמי - הוא יוצא מדי יום ל"קרב" כדי לספק למשפחתו חיים נוחים. לעתים הגבר, ולעתים האישה עובדים יותר קשה. תמיד אחד מרוויח יותר מהשני. זוגות שלא מפרגנים אחד לשני, זוגות שבהם במקום תמיכה, יש קנאה והאשמות הדדיות, לא שורדים כזוג או כמשפחה.

 

מה שקובע זה האהבה והחברות שישנה - או איננה - בין בני הזוג, ההשקעה של האחד בשני, ולא שעות עבודה או הטלפונים בלילה.

 

תחשוב רק שבשעות שאנחנו אוכלים ארוחת ערב, צופים בטלוויזיה, אלפי אנשים, גברים ונשים, רופאים, אחיות, שוטרים, אנשי מערכת הביטחון, מכבי אש, צוותי אוויר, אנשי מחשבים, קשר, חשמל ואחרים עומדים על משמרתם, כדי שאחרים יוכלו להירגע ולנוח. לרובם מחכים בבית בני זוג.

 

לגבי שיחות טלפון באמצע סקס, כנראה גם זה בלתי נמנע כאשר עובדים שעות עבודה לא מוגדרות. לפעמים זה יכול לגרות, לפעמים זה יכול לשעשע, ולפעמים זה מכבה את התשוקה ומאבדים זקפה. אם זה באמת מפריע, החליטו שבזמן הסקס מכבים את כול הטלפונים.

 

אם הקשר והאמון בין בני הזוג חזקים, הזקפה לעולם חוזרת.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26314 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 06:49
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה