שלישי, 28 מאי 2013 07:29

אישה חושנית או מאוננת כפייתית

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני סטודנטית בת 27, נשואה. הבעיה שלי היא שאני מאוננת כל יום, ולפעמים פעמיים ביום. זה מאוד מפריע לי - אני תמיד מרגישה בדחף המיני העז הזה, שאין לי שליטה עליו.

 

אני בחורה מאוד מינית, והמראה החיצוני שלי נאה מאוד. זה מושך אלי מבטים של המון גברים, דבר הגורם לי בעל כורחי לפנטזיות מיניות , לגירוי מיני בלתי נשלט ולאוננות. כלומר יש כאן מעגל סגור שאין לי שליטה עליו.

 

אני ממש סובלת. אנא עזור לי. אני חייבת להפסיק עם זה מכוון שזה הורס לי את החיים. לוקח לי שעתיים עד שאני מגיעה לאורגזמה. אני לא מצליחה לנצל את היום ביעילות. אני מיואשת מהמצב.

 

למרות שאני בחורה מאוד ביישנית, אזרתי אומץ לכתוב לך. האם יש תרופה שתעזור לי להתגבר על זה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

פנטזיות מיניות ואוננות - הן תופעות נורמאליות בכל גיל ובכל מצב משפחתי, אם הן גורמות לעונג, לשחרור ממתח ולסיפוק מיני. עוצמת הדחף המיני והתדירות של הפעילות המינית שונות מאדם לאדם, ואנשים משתדלים לסדר את צורת החיים שלהם בהתאם לצרכיהם המיניים.

 

כנראה שאצלך זה לא המצב. את מתארת מצב של סבל, חוסר שליטה, תחושת כישלון. את אפילו מבקשת תרופות כדי להקל על עצמך.

 

יש אנשים עם קונפליקטים קשים סביב מין. זה יכול לנבוע מחינוך נוקשה, מטראומות מיניות כאלה או אחרות בשלבים שונים בחיים או מיחס שמרני למין ולמיניות בחברה שבה הם חיים.

 

לעתים אדם מרגיש שעצם ההנאה היא חטא, וזה גורם לרגשי אשמה ולחרדה. אצל אחרים תוכן הפנטזיות המיניות לא מסתדר עם התפיסות המוסריות שלהם, או נראה להם מוזר וחולני. דחף מיני כלפי גברים שונים אולי מתנגש עם הנאמנות שלך לבעלך.

 

אגב, את כותבת שאת אישה נשואה, אבל אפילו לא נותנת רמז למהות היחסים שלך עם בעלך, ולמקומו בחיי המין שלך. אולי קיים קשר בין הסבל שלך לבין איכות היחסים ביניכם.

 

במקרים מסוימים עוררות מינית מתמדת ואוננות בלתי פוסקת שלא מביאה לסיפוק – הן סימנים לאי שקט כחלק ממצב דיכאוני, חרדתי או אובססיבי. במקרים כאלה, יכול להיות שיש צורך בטיפול תרופתי. קיימות תרופות שבו זמנית מרפאות אי שקט, מחשבות ופעולות כפייתיות, ממתנות דחף מיני מוגזם וגם עוזרות להתגבר על הביישנות.

 

לפני שמחליטים על דרך הטיפול, חייבים לעבור אבחון אצל בעל מקצוע. על המומחה לעשות הערכה של האישיות שלך, של מצבך החברתי והמשפחתי - זוגי. עליו לברר את ההיסטוריה המינית שלך, לקבל מידע על עברך, על היסטוריה הרפואית שלך, ולהעריך את מצבך הבריאותי והנפשי כעת. לעתים יש גם צורך בבדיקות גינקולוגיות ובבדיקות מעבדה.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 36532 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:54
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה