שלישי, 28 מאי 2013 07:24

לא סומכת על אף אחד

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בחורה בת 24, והבעיה שלי היא שאני לא סומכת על אף אחד. כשהייתי קטנה, הייתי שמנה ומכוערת, ועברתי השפלות ודחייה גם בבית וגם גם בבית הספר. חברות היו באות אלי רק כדי לשחק במחשב שלי, להשתמש בדברים שלי, אבל לא היו מזמינות אותי למסיבות ומתעלמות ממני בחברה.

 

כאשר גדלתי, רזיתי והפכתי לנאה, אפילו לחתיכה, ואז הבנים התחילו לנצל אותי מינית. הם היו אומרים שאוהבים אותי ורוצים להיות חברים שלי. האמנתי להם כי פחדתי לאבד אותם, אבל אחרי שהיו מקבלים ממני מה שרצו, היו חוזרים לחברות שלהן, ואני הייתי נשארת לבד, ועוד עם שם של בחורה זולה וקלה להשגה.

 

עכשיו כבר חצי שנה יש לי חבר. אני יודעת שהוא בחור נהדר. הוא לא נותן לי שום סיבה לחשוד בו. הוא נותן לי את ההרגשה שאני בחורה שווה, חכמה ויפה. כשאני לבד אתו, אני רגועה, אבל כשיש עוד נשים בסביבה או שהוא לא נמצא, אני מרגישה שכל בחורה מנסה לחטוף אותו ממני, ושהוא יתאהב בבחורה יפה אחרת כי הן כל הזמן מקרקרות סביבו, מחמיאות לו.

 

זה גורם לי לעשות לו סצנות של קנאה, 'ברוגז', אני חוקרת אותו. מצד אחד אני יודעת שרק הוא יכול לעשות אותי מאושרת, ומצד שני אני מרגישה שזו אשליה, ושהוא יעזוב אותי בהזדמנות הראשונה. איך פותרים את הבעיה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את מתארת מצבך בצורה מאוד ברורה, ועם הרבה מאוד הבנה. את מסוגלת לקשר את חוסר הביטחון שלך היום עם הדחייה, ההשפלה, ועם דימוי הגוף הירוד שחווית בילדות, אבל עדיין את לא מצליחה לנתק את הרגשות מן העבר של ילדה מכוערת, מנוצלת ונבגדת, ממה שאת היום - יפה, חכמה ונאהבת.

 

במצב זה קיימות כמה אפשרויות: 1. דרך היחס החיובי והאהבה של חברך, תתחילי בהדרגה להפנים שאת כבר לא אותה ילדה מכוערת ודחויה, ושלא כל האנשים הם כמו אלה שהשפילו וניצלו אותך, ואז תוכלי לבנות את היחסים שלך עם אנשים על בסיס של כבוד עצמי וכבוד הדדי. 2. בגלל חוסר הביטחון שלך, תהרסי את הקשר עם החבר שלך, תגרמי לו לעזוב אותך, ותחזקי בזאת את האמונה הפנימית שלך שכל האנשים הם מנצלים ובוגדים.

 

לפי התיאור שלך של המצב כיום - האפשרות השנייה כנראה סבירה יותר. כדי לא להשאיר את העתיד שלך ליד הגורל, אני מציע לך לפנות לטיפול כל עוד את צעירה וכל האופציות עדיין פתוחות לפנייך.

 

11.10.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

Read 37292 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:38
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה