שלישי, 28 מאי 2013 07:10

פרידה כואבת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בחורה בת 28, רווקה, נראית מצוין. לפני שנתיים סיימתי מערכת יחסים ארוכה בת שבע שנים. הסקס בינינו היה מעולה. מאז לא יצאתי עם מישהו קבוע. איכות חיי המין ירדה בצורה דרסטית.

 

יש חודשים שבהם אני לא מקיימת יחסים. זה מאוד מפריע לי שאני כלל לא מרגישה צורך. כאשר אני נמצאת עם מישהו והכול מתחיל לזרום באופן מיני, אני נעשית קרירה ולא יוזמת. בעבר זה לא היה אופייני לי בכלל. מדוע זה קורה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את ממקדת את הבעיה בחוסר חשק ובהיעדר יוזמה בסקס, אך מה שבולט בין השורות הוא סיום הקשר שנמשך שבע שנים. את רק בת 28, ושבע שנים הן רבע מהחיים שלך, ולמעשה כל חייך הבוגרים.

 

את כותבת שהמין עם החבר שלך היה מעולה. אפשר רק לנחש שאם מערכת היחסים נמשכה שבע שנים, ויחסי המין היו כל כך טובים, היה מדובר בקשר משמעותי, חזק, קרוב לודאי קשר של אהבה.

 

סיום של קשר כזה אינו דבר של מה בכך. סביר להניח שנלוו אליו רגשות חזקים - אולי של כעס או קינאה. רגשות של נטישה, אובדן, נקמה ועצב עמוק מלווים לעיתים פרידה מאדם אהוב. אחרי קשר ארוך וחזק כל כך, לא קל להיכנס למערכת יחסים חדשה.

 

אולי את פוחדת מנטישה חדשה, או אולי את לא מאמינה שאת מסוגלת לבנות קשר אמיץ ומספק כפי שהיה לך עם החבר הקודם. אולי כל קשר חדש נתפש אצלך כבגידה בזיכרונות האהבה שהייתה לך, או מעורר חוסר אמון ופחד מפגיעה או מאכזבה שעודם טריים.

 

אלו רק אפשרויות אחדות. רגשות כאלה, או רגשות אחרים, יכולים להיות כל אחד בנפרד, או בשילוב של כמה מהם, מספיקים כדי לכבות את החשק המיני שלך, ואת הנכונות שלך להיפתח לקשר חדש. זמן, שיחה עם חברה קרובה, הורה או מורה מבין, יכולים להיות הרופא הכי טוב ללב שבור.

 

יחד עם זאת, שנתיים נראים לי המון זמן, ואולי העובדה שעדיין לא התאוששת, ולא הצלחת להיכנס לקשר חדש - הם סימנים לכך שנכנסת לדיכאון או לתהליך של הרס עצמי אחר.

 

במקרה כזה כדאי לך לפנות לייעוץ אצל איש מקצוע שיעזור לך לשקם את ההריסות, לנקות את השולחן, ולפנות את נשמתך לחיים שאחרי הפרידה ולקשרים חדשים.

 

05.12.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34543 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:34
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה