שני, 27 מאי 2013 09:50

יצר מציצנות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני נשוי, בן 35, ובמשך שנים סוחב איתי סוד, שמצד אחד מביא לי הרבה סיפוק, אך מאידך מסוכן, גורם לבזבוז זמן רב, ופעמים רבות כמעט סיבך אותי עם החוק.

 

את הסיפוק המיני החזק ביותר אני חווה ממציצנות. אחרי עבודה (אני עובד בתפקיד אחראי בחברה גדולה), אני נוסע למקומות שאיתרתי במשך שנים, ואורב לנשים שמתפשטות, משתינות בטבע או בשירותים ציבוריים, מקיימות יחסי מין בטבע או בבית באור מלא. אני מכיר חנויות בגדים שבהן ניתן להציץ בחדרי הלבשה.

 

יש נשים וזוגות שמשתפים איתי פעולה וממשיכים במעשיהם, למרות שיודעים שמציצים להם. אחרים מאיימים עלי ומקללים, והיו אף מקרים שנתפסתי, אך אנשים ריחמו אלי. יש מקומות שאליהם אני כבר חושש להגיע.

 

גם בנסיעות שלי לחו"ל, אני מחפש לי הזדמנויות לספק את הצורך הזה. אני מודע לכך שהצורך שלי הוא סוטה, אבל אני מנסה להרגיע את עצמי בכך שאיני פוגע באיש, ורק החיים שלי אפופים בשקרים וסודות - הכול כדי לארגן לעצמי את הצצה הבאה.

 

אשתי לא יודעת כלום על הסטייה שלי, ואני אפילו מעדיף שתחשוב שאני בוגד בה, רק שלא תגלה את הסוד שלי.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

המושג Voyeurism , או בעברית מציצנות, מוגדר כצורך בלתי נשלט להציץ לאנשים, בדרך כלל זרים, בזמן שהם מתפשטים, עוסקים בפעילות מינית או עשיית צרכים. התופעה שונה מאדם לאדם.

 

מצד אחד הצצה וצפייה הם חלק מהפעילות המינית הנורמאלית. צפייה בנשים יפות המטיילות ברחוב בלבוש פרובוקטיבי, או הצצה בנשים בחוף הים שלובשות ביקיני, עם או בלי חלק העליון, הן פעילויות מקובלות שנעשות בהסכמת כל הצדדים.

 

מוזיאונים בכל העולם מציגים תמונות עירום של גדולי הציירים. צילום ארוטי הוא ענף מכובד באמנות המודרנית. סרטים אומנותיים, סרטים ארוטיים וספרות יפה מלאים בסצנות שמיועדות לספק את יצר המציצנות.

 

הבעייתיות מופיעה כשאדם נדחף על ידי היצר שלו לעבור על החוק, או לבזבז את כל זמנו, על חשבון דברים אחרים, לסיפוק היצר הסודי שלו. במקרה שלך הצורך להסתיר את התשוקה הסודית שלך אפילו מאשתך, מחמירה את מצבך ודוחפת אותך לפעילות שהיא על גבול הפלילי.

 

יתכן שתוכל לספק את יצר המציצנות שלך במועדונים מיוחדים, או במציאת אנשים עם יצר להיחשפות, או צורך בקיום יחסי מין בפני קהל צופה, במפגש אמיתי או באינטרנט, וזאת מבלי לעבור על החוק.

 

לעומת זאת, אם הסיפוק שלך מותנה בהכרח בהסתכנות, בעבירה על החוק, ברגשי אשם אחרי מעשה, ובמאמצים ומשאבים לשמירה על הסוד מפני אשתך, קרוב לוודאי שאתה זקוק לטיפול פסיכו-סקסולוגי מקצועי.

 

16.12.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35638 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:29
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה