ראשון, 26 מאי 2013 07:35

חוויה של ריקנות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בחורה בת 20. החיים שלי היו גדושים בחוויות ואירועים, כך שאיני יודעת מאיפה להתחיל. בגיל 16 עזבתי את הבית ועברתי לגור בטבע. חייתי בחבורה של אנשים מכל המינים ומכל הצבעים במין קומונה קטנה, ללא חשמל או מים זורמים.

 

שם התאהבתי נואשות בגבר מבוגר. הפחד מדחייה ממנו גרם לי להיות בקשרים מיניים עם מספר גברים ונשים גם יחד. הייתי מאוד פתוחה מינית, ללא מעצרים וללא גבולות.

 

לאחר זמן מה, אותו אדם שבו התאהבתי כל כך, עזב את הארץ. בשנה שהוא היה בחו"ל בכיתי כל לילה. ניתקתי קשרים עם כל החברים והמשפחה שלי. הקמתי 'חושה' בחוף מבודד שהייתה לי למקלט והתבודדתי שם. כאשר הוא חזר לארץ, גיליתי שהוא מתחתן ומצפה לילד.

 

מאז אני בורחת ממקום למקום בתקווה לשכוח את הכאב. אחרי שנתיים שלא קיימתי יחסים עם אף אחד, חזרתי לחבר שלי מהעבר, שפעם מאוד נהניתי מהיחסים איתו.

 

היום אני מרגישה עצורה, ולא מסוגלת ליהנות ממין. אני מרגישה בפנים עצב עמוק, ריקנות ובדידות. הכאב הזה יוצא בצורת כעס כלפי ההורים שלי. יכולים לעבור ימים ושבועות בלי שיש לי צורך לדבר עם נפש חיה.

 

היום אני יכולה להגיד בוודאות שאהבתי לאותו אדם כבר לא קיימת, אבל החוויה שעברתי איתו פשוט העצימה משהו שהיה בי הרבה לפני גיל 16. בשנה אחרונה אין לי בית קבוע, אני נודדת ממקום למקום, וכששואלים אותי איפה אני גרה, אני עונה בכנות שאני פשוט לא יודעת.

 

הריקנות, הבדידות והנדידה נמאסו עלי. כולם חושבים שאני חיה על פי עקרונות שקבעתי לעצמי - שאני התגשמות של כוח ויציבות נפשית. אף אחד לא יודע שאני כמהה לבית חם, לחיבוק ולאהבה.

 

אני אשמח לעצה, להמלצה, משהו שיחזיר אותי בחזרה לעולם הזה, שייתן לי להרגיש עם שתי רגליים על האדמה.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את מתארת בצורה אותנטית ורגישה חוויה של בדידות, חוסר שייכות וריקנות שנובעים, כנראה, מאיזה כשל ביחסים המוקדמים שלך עם ההורים. ברחת מהבית לחפש חום ואהבה מוחלטים, ולרגע מצאת אותם בקומונה בחיקו של גבר מבוגר. כפי שאת כותבת, הבגידה של אותו גבר העצימה אצלך חוויה טראומטית מהילדות.

 

קשה לחזור לשלווה פנימית כאשר החיים שלך כל כך לא יציבים, ללא בית, ללא עיסוק, ללא דמויות קרובות קבועות. ללא ספק הגיע הזמן לסכם ולעכל את החוויות הרבות שצברת. הדרך היעילה לעשות זאת היא במסגרת יציבה של פסיכותרפיה מעמיקה.

 

30.05.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 42995 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:09
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה