ראשון, 26 מאי 2013 07:19

התמכרות לפדופיליה באינטרנט

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 37, וכבר שמונה שנים מכור לאתרי פורנו באינטרנט. הזמן שהשקעתי בזה הלך וגדל, ומהר מאוד הגעתי ל-8-12 שעות ביממה, של צפייה בתמונות ובסרטים. אני מאונן 8-7 פעמים ביום.

 

עוד בתחילת ההתמכרות לזה איבדתי חברה שמאוד אהבתי, כי העדפתי לאונן מול המחשב במקום לנסוע ולפגוש אותה. כאשר בכל זאת היינו נפגשים, היה לנו סקס נהדר, אבל זה הלך והתמעט, ובסוף היא עזבה אותי. עד היום אני מכה על חטא על כך שאיבדתי אותה.

 

אחר כך התחתנתי עם בחורה יפהפייה, וגם ממנה נפרדתי מאותה סיבה. בגלל העיסוק שלי התרחקתי מכל החברים שלי ומכל העיסוקים חוץ מעבודה. גם מהעבודה אני בורח הביתה בשביל לגלוש ולאונן. יש לי מזל שאני מאוד כישרוני ועושה את עבודתי מהר, כך שבינתיים מרוצים ממני.

 

אחרי שנפרדתי מהחברה הראשונה שלי, הייתי בדיכאון. איך שהוא יצאתי מזה, אבל לא לגמרי. כל פעם אחרי שאני מאונן מול המחשב אני מרגיש דיכאון וריקנות. אני מאשים את עצמי, מרגיש אפיסת כוחות, ולא מסוגל לעשות שום דבר. אחרי שעה אני שוב מול המחשב, שוב מאונן, ושוב בדיכאון.

 

לאחרונה, בשביל להתגרות עוד יותר, התחלתי להיכנס לאתרים של פדופיליה. לפני כמה שבועות ראיתי בטלוויזיה שאנשים הסתבכו עם החוק בגלל פדופיליה. אני לא משתתף בצ'טים, לא מחפש קטינות, ובחיי היומיום בכלל לא מסתכל לכיוונן. האם אני יכול להסתבך עם החוק?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

עוד לפני שמגיעים לנושא של החוק, אין ספק שאתה סובל מהפרעה נפשית קשה שנקראת הפרעה כפייתית. יש שקוראים לתופעה הזאת התמכרות לאינטרנט. הפרעה זו, אם אינה מטופלת, נוטה להחמיר. כפי שאתה רואה, שעות העיסוק שלך בזה הולכות ומתרבות. המחיר שאתה משלם בגלל ההפרעה שלך גם הוא הולך ועולה. למעשה, ויתרת על זוגיות, על חיי חברה, אתה מתחמק מהעבודה, הכול בשביל לספק את התמכרות שלך.

 

גם הגירוי שאתה זקוק לו הולך וגדל. אם פעם הסתפקת בפורנוגרפיה רגילה, היום אתה צריך תמונות של קטינות בשביל להתגרות. אני יודע שאסור להחזיק ולהפיץ חומר פורנוגראפי שכולל שיתוף של ילדים. על השאלה אם מותר לפי החוק להסתכל בחומר כזה, אם לאו, יוכל לענות לך רק עורך דין.

 

יחד עם זאת, גם אם ההסתכלות מותרת, הצורך ההולך וגובר בגירויים נוספים כדי להגיע לסיפוק, עלול להביא אותך לכך שתעבור על החוק, אפילו בלי לשים לב איך הגעת לזה.

 

אני מציע לך לפנות לטיפול פסיכיאטרי ופסיכותרפי משולב באופן מיידי, כדי לעצור ההתדרדרות נוספת באיכות החיים שלך.

 

31.08.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

.3

Read 36255 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:01
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה