ראשון, 26 מאי 2013 07:05

סובל לאחר האורגזמה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 35, נשוי עם ילד. לפני כ-14 שנה, במהלך טיול בחו"ל, קיימתי יחסי מין מזדמנים עם בחורה שבמהלכם נקרע הקונדום. זה הכניס אותי לחרדות קשות מפני מחלת האיידס. בשל חששות גדולים עוד יותר, לא עשיתי בדיקה.

 

מיותר לציין איזה תקופה נוראית עברתי במשך כל השנים האלה. לבסוף סיפרתי על הפחד שלי לאשתי, והיא שכנעה אותי ששנינו נעשה בדיקה. הבדיקות יצאו תקינות ואני חייב לאשתי היקרה את כל חיי, כי בזכותה התגברתי על הפחד הגדול ביותר שידעתי עד כה.

 

בשנים האחרונות התפתחה אצלי תופעה אחרת שקשורה לחיי המין שלי.

 

למרות שאין לי בעיות בתשוקה או בזקפה, לאחר שאני מגיע לאורגזמה, ורק אז, מופיעים אצלי כל מיני סימפטומים חרדתיים, כגון תחושות מוזרות בכל הגוף, חולשה נוראית מלווה בהזעה מוגברת, חוסר רגיעה, לחץ תוך בטני ולחץ בחזה, קוצר נשימה. התחושה יכולות להימשך יממה או יותר, וזה מפריע לי לנהל חיים תקינים. אני נאלץ לתכנן את חיי המין שלי בהתאם לסדר היום!

 

למרות שהתגברתי על הפחד מאיידס, וברור לי שאני נקי, בתת המודע שלי אני עדיין חיי בסרט ההוא, ואני תמיד בחרדה ממחלת מין כלשהי, על אף שאני מקיים יחסים רק עם אשתי.

 

בשנה האחרונה עשיתי שינוי גדול בחיי: לאחר 13 שנה פרשתי מעסק משפחתי ומעבודה ששנאתי, כי היא לא מתאימה לגבר, ואני מתחיל ללמוד ולעבוד תחום חדש, אותו אני אוהב משחר נעורי.

 

לאחר הרבה שנים של חוסר שביעות רצון עליתי על דרך המלך, והעתיד נראה לי ורוד. לצערי כל הצעדים הללו לא פתרו את הבעיות שלי. אשמח לקבל ממך אבחנה של הבעיה, ודרך לפתרונה.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אבחנה אמיתית אפשר לעשות רק בבדיקה קלינית, פנים אל פנים, אבל אנסה לסכם את הסיפור שלך, ולהמליץ על כיוון לפתרון בעיותיך: המצבים שלאחר האורגזמה באמת נראים כהתקפי חרדה, וזה שהם נמשכים יממה או יותר בהחלט לא יכול שלא לפגוע בכל תחומי החיים שלך - ולא רק בחיי המין.

 

התקפי חרדה אלה, יחד עם פחד מאיידס שממנו סבלת במשך שנים רבות, וחשש ממחלות מין עד היום, כל אלה בהחלט מצביעים על כך שאתה סובל ממחלת חרדה.

 

בבדיקה פסיכיאטרית ניתן להבין, אולי, מדוע החרדות שלך סובבות סביב נושאי מין, ולקבוע אם אתה זקוק לטיפול תרופתי, פסיכותרפיה או שניהם גם יחד, ומהי הדרך הקצרה והיעילה ביותר לעזור לך להיפטר מהסבל, ולהצליח בדרך החדשה שבחרת בחיים.

 

25.09.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35120 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 07:54
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה