ראשון, 26 מאי 2013 07:01

נישואין שניים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני אלמנה מזה 16 שנה, ואם לארבעה. מאז אני חייה עם גבר גרוש שאוהב אותי מאוד, ודואג לנו כבר הרבה שנים. בנינו יחד בעמל רב חיים חדשים. בזמן האחרון אני נמצאת במצוקה גדולה. מזה כשנה וחצי אני נתונה לביקורים ממושכים, חוזרים ונשנים, של בתו, בת ה- 29 של בן זוגי, שבעצם מנהלת לנו את החיים.

 

זה התחיל עם ההיריון שלה, בו שהתה מספר חודשים לידינו, המשיך בביקור עם הבת שהיה אמור להימשך שבוע, ונמשך חודש. עכשיו היא כאן אצלי בתוך הבית כבר חודש וחצי עם בתה, בת השנה.

 

הבחורה החליטה בעצמה שהיא תהיה אצלנו, למרות שבית אימה נמצא בסמוך. בנוסף לכך יש לה בית במרחק עשרים דקות מכאן, שאליו היא צריכה לעבור, והורי בעלה משלמים עליו את שכר הדירה. יש לה רכב, ובתה רשומה למשפחתון על יד הבית החדש שלה, אבל היא לא עוברת לשם – כל פעם בטענות אחרות. בעלה בינתיים נשאר בחו"ל עד לסיום לימודיו.

 

התנאים אצלנו בבית מאוד לא נוחים, ולא מתאימים לאירוח, אבל זו, כמובן, לא הבעיה. הבעיה היא שלאור מה שקרה בפעמים הקודמות, אני פוחדת להגיד משהו, ומרגישה שאני נתונה למעקב תמידי על התנהגותי, ואם משהו לא ימצא חן בעיניה, היא "תרוץ לספר לאבא".

 

זה מאיים על שלימות המשפחה. עד עכשיו החיים שלי עם בן זוגי היו טובים מאוד, והמצב אליו נקלענו קשה גם לו. היו לו בעיות עם הבת הזו גם קודם, ואני מרגישה שהוא לא מסוגל להתמודד איתן, ושאני הופכת בעצם קורבן למצב הזה.

 

עצבי בוגדים בי, אני יורדת במשקל, הופכת מרירה, ומנסה לחייך כל הזמן חיוך מאולץ כדי לשרוד. הבחורה מנסה לאורך כל הדרך להעמיד אותי במבחן הסבלנות, ועושה זאת בדרכים מניפולטיביות, שכאילו אינו מורגשות. היא כבר חודש רומזת שהיא לא מרוצה ממני, ושתעבור מכאן הכי מהר שאפשר, אבל לא עושה זאת.

 

בימים האחרונים הצלחתי להגיד לבן זוגי שהוא חייב לבחון מה הסיבה האמיתית להישארותה כאן, אבל אתמול בלילה הסתבר לי שעזיבתה שוב נדחתה עד ביקורו של בעלה. אני מוטרדת מאוד מהעתיד, כי כרגע אני בורחת מהבית ונעלמת לשעות ארוכות, וזה כמובן, לא מתאים - לא לי ולא לבן זוגי.

 

אני חושבת שיש כאן בעיה מאוד עמוקה במערכת היחסים של אב - בת, ואני לא יודעת איך לנהוג כדי לשרוד. אני מאוד אוהבת אותו, ומאוד חרדה להמשך החיים המשותפים שלנו. אנא, הצל אותנו ממנה!

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

נישואין שניים מורכבים בהרבה מהראשונים. ילדים משני הצדדים, ילדים משותפים, נכדים קרובים יותר וקרובים פחות, נאמנויות כפולות, קנאה מכל הסוגים ומכל הכיוונים, עניינים כספיים מסובכים - כל אלה יוצרים מתחים כדוגמת אלה שאת מתארת. המשבר שאליו נקלעת, מראה שכנראה במשך שנים רבות נושאים רציניים טואטאו מתחת לשטיח. נראה לי שעל ידי חיוך מאולץ הבעיה לא תיפטר.

 

אני מציע לך, לבדך או יחד עם בן זוגך, לפנות לייעוץ, ובאווירה טיפולית, בעזרת מומחה, לנסות ללבן סוגיות בעייתיות ורגשות כואבים. בירור כזה יכול לעצור את ההתדרדרות ולהציל את שלמות המשפחה.

 

20.10.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 39459 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 07:53
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה