שלישי, 21 מאי 2013 07:21

נישואין במבוי סתום

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 30 ונשוי מזה כחצי שנה. הכרתי את אשתי עשרה חודשים לפני החתונה. זה היה הקשר הראשון שלי עם אישה. היו לי תקוות גדולות לחיי אהבה ואושר, אך כבר לאחר שלושה חודשי היכרות בינינו התברר לי שחברתי, אשתי לעתיד, היא טיפוס ביקורתי, נותנת לזוטות להשתלט על סדר היום, ונוהגת לדבר ללא הפסקה על עניינים של מה בכך, דבר שעיצבן אותי ומעצבן אותי עד עכשיו.

 

היא מצהירה שאינה 'ביצ'ית', לא קשה, לא צינית, וששאיפתה היא שכל אחד מאתנו יהיה עצמאי. לצערי, זה לא מה שקורה במציאות. אם היא כועסת על מישהו, היא מוציאה את כל העצבים עלי. במקום להודות שכואב לה, היא יוצרת מריבה סביב משהו קטן, כמו נעליים או מגבת שאינה במקום.

 

כאשר אנו עסוקים בדבר מסוים, כמו הכנה לטיול, רכישת רהיט או משהו דומה, אין סיכוי שזה יעבור בשקט. במקום לבצע את החלק שלה במשימה, או לסייע לי, היא מוציאה את כל האגרסיה שלה עלי. היא מסתירה את חוסר הביטחון שלה בשתלטנות, בצורך להכתיב את סדר היום, בביקורת שפוגעת בי קשות.

 

למרות הכאב, אני מגיב תמיד באיפוק, מחזיק את כל התסכולים שלי בבטן. כל העניין הזה מציק לי ואוכל אותי מבפנים. אני מפנטז על עזיבה ועל נקמה, אך יודע שאי אפשר לסובב את הגלגל אחורנית.

 

אני מיואש מכך שכל האושר שלי בחיים תלוי בגוש בשר ששוכב מולי. אני מאשים את עצמי שהייתי כל כך טיפש, ולא הקשבתי לתחושותיי ולא סיימתי את הקשר לפני החתונה.

 

אחרי כל פגיעה נוספת, אני מתכנס בפינה ובוכה, דבר שלא קרה לי לפני הקשר הזה. אין לי עם מי להתחלק בכאב שלי. אני יודע שאם אנסה לדבר עם אשתי על מה שמעיק עלי, היא רק תתעצבן והדבר רק יחמיר את המצב.

 

 

אני מרגיש חלש וחסר אונים אל מול הגורל שלי, ואני לא ישן טוב בלילה בגלל כל המחשבות האלה. בעשרה חודשים איבדתי כעשרה קילו ממשקלי. מה קורה לי, דוקטור?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

לפי מכתבך, הזוגיות שלכם חולה מאוד. אם שישה חודשים אחרי החתונה אתה רואה את אשתך כגוש בשר, סולד ממנה ולא מסוגל כלל לדבר איתה, אתה צריך לעשות משהו בנדון.

 

כנראה אתה גם מדוכא, וזקוק לעזרה פסיכיאטרית. פנה דחוף לייעוץ. גם אם אי אפשר להציל את הנישואין, צריך לדעת איך לפרק את הקשר עם מינימום נזק לשניכם. יכול להיות שייעוץ מקצועי יעזור לך לראות גם את החלק שלך במצב שנוצר. חשוב גם להבין איך אשתך מסבירה את כישלון הזוגיות שלכם.

 

19.09.2005

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 38495 times Last modified on ראשון, 24 נובמבר 2013 07:56
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה