ראשון, 02 יוני 2013 06:48

עובדת במשמרות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני אחות במקצועי. לפני 20 שנה, כאשר התחלתי לעבוד בתור אחות, חליתי בדיכאון. קיבלתי טיפול תרופתי והדיכאון עבר. פתאום התמלאתי בהמון אנרגיה, כמעט לא היה לי צורך בשינה, עבדתי, שרתי במקהלה, ביליתי, ארגנתי שיפוץ יסודי בבית, החלפתי רהיטים, בזבזתי המון כסף.

 

לאחר לחצים רבים של הרופאים ושל בעלי, התחלתי לקבל טיפול בליתיום. במשך שנים הכול היה בסדר. הייתי עם בעלי בשליחות בחו"ל ולא עבדתי בתור אחות. בשלב מסוים הפסקתי לקחת תרופות והמשכתי להרגיש טוב.

 

לפני חמש שנים התגרשתי, חזרתי לארץ וחזרתי לעבוד בתור אחות. אני עושה שתי משמרות לילה בשבוע ועוד שתי משמרות בוקר או ערב. מהר מאד התחלתי להרגיש לא טוב. פניתי מחדש לטיפול פסיכיאטרי, החלפתי כבר כמה תרופות, אבל המצב שלי עדיין לא יציב. בעבודה שמו לב שאני מתרגזת בקלות או בוכה בלי סיבה. אני פוחדת שיפטרו אותי.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

עבודה במשמרות משתנות פוגעת במעגל ערנות - שינה הטבעי. זה כשלעצמו יכול לגרום לבעיות גופניות ונפשיות רבות. תאונות עבודה ותאונות דרכים קורות לעובדים שלא מספיקים להסתגל לשינוים מהירים בסידור העבודה שלהם.

 

אנשים עם נטייה לדיכאון או למחלה ביפולרית (מניה-דפרסיה) רגישים במיוחד לשינויים במעגל ערנות - שינה שלהם. אצלם עבודה במשמרות יכולה לגרום גם להתפרצות של המחלה וגם לפגוע ביעילות של הטיפול התרופתי.

 

 

אני מציע לך לפנות לרופא תעסוקתי עם מכתב מהפסיכיאטר המטפל שלך. בסמכותו של רופא תעסוקה להמליץ לממונים אליך להעסיק אותך במשמרת קבועה בשעות היום.

 


1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 24123 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 10:30
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה