רביעי, 29 מאי 2013 13:27

איך לגשר על הבדלי חשק?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 30, ונשוי כבר שלוש שנים לאישה שאני מאוד אוהב. אנחנו מסתדרים מצוין יחד, וכמעט באותו ראש. יחד עם זאת, חיי המין שלנו הם 'לא משהו'. אני מרגיש לא מסופק כבר תקופה די ארוכה. אני תופס את עצמי מפנטז המון על ריגושים מחוץ לנישואין. לאחרונה התחלתי לחפש דרך האינטרנט ודרך תיבות קוליות, ובמחשבה שלי אני כבר בוגד.

 

יצר המין שלי חזק מאוד, ואני חושש שבקרוב מאוד אני עלול לגרום להתמוטטות נישואי. אני מנסה להתקרב לאשתי, אבל היא לא כל כך משתפת פעולה, ולרוב מתחמקת מהחיזורים שלי. מה אתה מציע לי לעשות כדי שנישואי לא ייהרסו?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

ממכתבך עולה שאתה מאוד אוהב את אשתך, נמשך אליה מינית, ולו היא הייתה משתפת אתך פעולה ומסכימה לקיים איתך יחסים לעתים קרובות יותר - לא היית חושב על בגידה, שעשויה לסכן את הנישואין שלך. ננסה לחשוב מה יכול לגרום לאשתך, שגם אוהבת אותך, לדחות את ניסיונות ההתקרבות האינטימית שלך:

 

1.אתם נשואים שלוש שנים. ייתכן מאוד שיש לכם כבר ילד אחד או שניים. בכל מקרה, כנראה לא עבר הרבה זמן מאז הלידה. יכול להיות שאשתך כל כך עייפה מהטיפול בבית ובילדים, ואולי גם בעבודה מחוץ לבית, שלא נשאר לה מרץ באותה מידה שיש לך.

 

 

2.באותה מידה יכול להיות שאשתך עדיין תשושה נפשית, ואולי אפילו  עוברת דיכאון קל אחרי הלידה, וזה גורם לה לירידת החשק המיני ולניסיון לחסוך בכוחות הנפש בגלל חולשתה ומצוקתה.

 

 

3.קיימת אפשרות שאתה כל כך להוט בתשוקתך, שאתה לא קשוב מספיק לצרכיה ולרצונותיה ביחסים ביניכם, כך שהיא נהנית פחות ממך, אבל לא יודעת איך להגיד לך את זה, ובמקום זה מתחמקת מחיזוריך.

 

 

4.יכול להיות שהצטברו אצלה כעסים עליך, למשל, אולי, על כך שאתה לא עוזר לה מספיק בעבודות הבית, והיא לא מכירה בדרך יעילה יותר מזו ליידע אותך על כך.

 

כמובן שאלו רק השערות. יכולות להיות סיבות רבות אחרות לכך שהצרכים המיניים שלכם לא התאזנו עדיין, או יצאו מכלל איזון. אם אתה כן בכך שהמחשבות שלך על מין מחוץ למסגרת הנישואין נובעות רק מכך שאשתך, אהובתך, מתחמקת ממין, ומשאירה אותך לא מסופק - צריך לחפש כל דרך כדי לשפר את המצב ביניכם.

 

שוחחו בכנות, בלי האשמות, ונסו לגלות את הסיבות למצב, ולהגיע לפתרון בכוחות עצמכם. אם אתם לא מצליחים, פנו לייעוץ. לפעמים אפילו התייעצות אחת עם בעל מקצוע יכולה לשפוך אור על הבעיה, ולתת כיוון לפתרונה.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 33819 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 09:30
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה