שני, 15 יולי 2013 13:37

בולימיה נרבוזה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 42, נשואה ואם ל- 3ילדים מתבגרים. אני מנהלת משק במוסד גדול. בגיל שנה אומצתי על ידי זוג מבוגרים עמידים שלא היו להם ילדים משלהם. אבי המאמץ נפטר כאשר הייתי בת 3. אמי תמיד הייתה ביקורתית כלפי. היום היא עצמה מאושפזת במוסד סיעודי.

 

רוב הביקורת שלה תמיד הייתה על כך שאני אוכלת יותר מדי .אני התפתחתי מוקדם מאוד. בביה"ס הייתי גבוה מכל הבנים והבנות. היו לי פנים יפות מאוד אבל הגוף שלי היה כמו של אישה בוגרת ושמנה מאוד. כל הילדים לעגו לי על איך שאני נראית, אבל הבנים היו מנסים למשש לי את החזה, שהתפתח אצלי לממדים ענקיים .

 

בגיל 19 התחתנתי עם בעלי, שנמשך לגוף השמן שלי, ועוד יותר מכך לכסף ולרכוש של אמי הקשישה. היום בעלי, שהוא בשלוש שנים מבוגר ממני, נראה מצוין. הוא קבלן מצליח בזכות הכסף שלי.

 

מהר מאוד נמאס לו ממני, והוא מתייחס אלי בזלזול. הוא קורה לי פרה שמנה, ולא מתקרב אלי שנים. כולם יודעים שהוא מסתובב עם בחורות צעירות, והוא אפילו לא טורח להסתיר זאת ממני. מאז גיל ההתבגרות אני מקיאה וזוללת ומקיאה.

 

לפני 10 שנים עשיתי ניתוח קיצור קיבה, אבל בהדרגה חזרתי לזלול ולהקיא והמשקל חזר לקדמותו. היום עם הגובה שלי 176 ס"מ - אני שוקלת 120 ק"ג. השיניים שלי נרקבו, ואני שונאת את עצמי ואת החיים שלי .

 

אני מאוד מצליחה בעבודה שלי ועוזרת לכל מי שפונה אלי. אבל אני ממשיכה לחיות רק בגלל הילדים שלי שהתפתחו יפים ,חכמים, גבוהים ובעקר רזים. אני פוחדת שכאשר הם יעזבו את הבית, לא יהיה שום דבר שבשבילו יהיה שווה לסחוב את הגוף המגעיל שלי על פני האדמה.

 

תשובה:

 

המכתב שלך מאוד מדאיג. את נשמעת כאדם שמגיל צעיר, לאור ההיסטוריה של החיים שלך, לא קיבל, ולכן גם לא הפנים הערכה לקיומו, לגופו וליופיו. את מעבירה תחושה של ייאוש ושל ריק ,בדיוק מהמקום שאדם שטופל כראוי על ידי הוריו בילדות משדר ביטחון והערכה עצמית .

 

ללא ספק הזלזול של בעלך כלפיך גם משקף, אבל גם מחזק את היחס שלך כלפי עצמך. כנראה בכוחות נפש האחרונים שלך את מצליחה לתת לילדים שלך ולעבודה את מה שכל כך חסר לך.

 

את זקוקה לטיפול מקצועי משולב, שיוכל להתייחס גם למצב הדיכאוני שלך, גם למצב הגופני שבוודאי נפגע משנים של זלילה-הקאה. כמו כן הטיפול חייב להתייחס גם למצב הפסיכולוגי הפנימי שלך, וגם למערכת המשפחתית - זוגית. רצוי שכל הטיפול יהיה מרוכז בידיים של מטפל אחד שבקיא ובעל ניסיון בכל התחומים הללו.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

Read 29305 times Last modified on רביעי, 04 דצמבר 2013 06:54
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה